HABERLER
Adapazarı Goodyear çalışanları Kocaeli Sosyal Tesislerimizde Biraraya Geldi

04.02.2013Sendikamızın örgütlü olduğu Goodyear fabrikasının 650 işçisinden 400’ü 3 Şubat Pazar günü sendikamızın Kocaeli sosyal tesislerinde bir araya geldi. İşçilerin ve şube yönetiminin daveti ile işçilerin yemeğine katılan Genel Başkanımız Abdullah Karacan, üyelerimizin sevgi gösterisi ile karşılandı.

Sendikamızın Adapazarı Şube Başkanı Suat Güzel, İdari sekreter Mustafa Sipahi, Mali Sekreter İsmail Yağlar ve sendika şube yönetimi de işçilerin düzenlediği yemeğe katıldı.

Üyelerimizin “Karacan, sen bizim her şeyimizsin.”sloganları eşliğinde bir konuşma yapan Genel Başkanımız Karacan “ 63 yıllık mücadele geleneğinden gelen sendikamızda bugün işçiler sendikalarına sahip çıkmıştır. Bu coşkuyu ve heyecanı hiçbir baskıyla yaratamazsınız. Bu görüntü, sizin bu desteğiniz baskı ve zorlama iddialarına en açık cevaptır. “ şeklinde konuştu. Sosyal tesislerin işçilerin isteği üzerine gerçekleştirildiği belirten Karacan, Adapazarı Goodyear fabrikasında 17 haftadır Cumartesi günü üretim yapılmadığını hatırlatarak ”Üretim olmadığı gün dahi 650 işçi kardeşimiz ücretlerini alıyorlar. Bunu gerçekleştiren biziz. Ayrıca sendika aidatlarını da işçilere ayda iki yevmiye fazla alarak işverenden alıyoruz. Bir şeylere karşı çıkanların ne dediklerini bilerek sorumlu davranmaları ve işçilerin birlik ve bütünlüğünü bozacak davranışlardan kaçınmaları gerekir.” dedi.

Özel Sağlık sigortası gibi, bireysel emeklilik sistemini de toplu sözleşmeye kendilerinin koydurduğunu belirten Karacan, söz verdikleri her şeyi gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ve çalışanların geleceğini düşünerek çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Konuşmasının sonunda uzun süre ayakta alkışlanan Genel Başkanımız Karacan, üyelerimizle akşam yemeği sırasında sohbet etti ve tek tek ilgilendi.

 
 
 
 
 
 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr