HABERLER
Kent Ekonomileri Forumu-Kocaeli Toplandı

20.04.2013AKP Kocaeli İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Kent Ekonomileri Forumu-Kocaeli 20 Nisan 2013’de Kocaeli Ness Hotel’de toplandı.

Toplantıda aralarında Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın da olduğu Kocaeli bölgesinin önemli insanlarının oluşturduğu 48 katılımcı 6 masada çalışma yaptı.

AKP Kocaeli İl Teşkilatı Başkanı Mahmut Civelek, katılımcılara hitap ederken Kent Ekonomileri Forumunda ortaya çıkan projelerin takipçisi olacaklarını belirtti. Amaçlarının kente vizyon kazandırmak ve Kocaeli kentini kalkındırmak olduğunu da ekledi.

Genel Başkanımız Abdullah Karacan toplantıda yaptığı konuşmada “yaşanabilir bir kent” olmanın ölçütünün herkesin insanca yaşama koşullarına sahip olması olduğunu belirterek bunun ucuz iş gücü yaratarak değil, ücret ve istihdam politikalarını gözden geçirerek olacağını belirtti. Sendikal hakların eksiksiz olarak kabul edilmesi gerekildiğini belirterek bu faktörün de bilinçli yurttaş sayısını artırmaya yardımcı olacağını açıkladı. Kocaeli’nin Türkiye için çok önemli olduğunun üstünde durarak ekonomik alanda gelişmiş Kocaeli’nin aynı zamanda sosyal ve kültürel alanda da atılım yapmasının gereği üstünde duruldu. Bu nedenle kültürel ve turizm yapısının da geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Forum toplantıları 6 ayda bir yapılacak, ortaya çıkan görüşler ve çalışmalar AKP Genel Merkezine oradan da Hükümete iletilecek.

 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr