HABERLER
Kardeşimiz Ve Mücadele Arkadaşımız Talip Topçu’yu, Aramızdan Ayrılışının Altıncı Yılında Sevgiyle Anıyoruz...

21.05.2013   

         Talip Topçu… Sendikamız Lastik-İş’in Genel Merkez Yöneticisi, Adapazarı Goodyear işçiliğinden Lastik-İş Sendikası yöneticiliğine uzanan onlarca yıllık yaşamında mücadelenin ve kararlılığın simgesi.

Talip Topçu, Lastik-İş Sendikası için; sönmez bir ışık, sımsıcak bir gülümseme, kararlı bir duruş ve bu dünyada  nasıl yaşanması gerektiğini gösteren örnek bir anıt demek…

         Bu anıt insan artık aramızda değil… Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Sosyal İşler ve Hukuk Dairesi Başkanı Talip Topçu’yu 21 Mayıs 2007 Pazartesi günü hiç beklenmedik bir anda yitirdik. O’nun, insan sevgisiyle ve haksızlıklara karşı öfkeyle dolu kalbi, gördüklerine daha fazla dayanamayıp durmuştu.

         Şimdi O’nun aramızdan ayrılışının üzerinden altı yıl geçmiş bulunuyor ve biz kendisini her gün daha fazla artan bir özlemle anıyoruz…

         Tüm yaşamı boyunca, emeğin, özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin savunucusu olan kardeşimiz, gece-gündüz demeden mücadelesini sürdürdü.  İşçi sınıfının ve Lastik işçilerinin sendikal hak ve özgürlük mücadelesinin yılmaz savunucularından olan Talip TOPÇU, 1999 yılında yapılan Genel Kurulla birlikte Genel Başkanımız Sayın Abdullah KARACAN yönetiminde, sendikamızın yeniden yapılandırılması ve içinde bulunduğu zor koşullardan çıkartılması mücadelesinde de aktif görev alarak önemli hizmetlerde bulundu. Sendikamızın, bugün itibariyle kısa sürede ulaştığı önemli başarılara sahip olmasında büyük emekleri olan Talip TOPÇU, üstün insan sevgisi, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile de örnek oluşturuyordu.

          Lastik-İş’in yarınlara yürüyüşünde kardeşimiz, dostumuz, mücadele arkadaşımız Talip Topçu daima yanımızda ve kalbimizde olacaktır. Bu duygularla kederli ailesine, sendikamız camiasına, Türkiye işçi sınıfına ve tüm sevenlerine bir kez daha başsağlığı diliyoruz..

            Lastik-İş Sendikası Talip Topçu’yu unutmayacak, daima saygı ve özlemle anacaktır.

            Nurlar İçinde yatsın…

 

Talip TOPÇU (05.04.1960-21.05.2007)

05.04.1960 tarihinde Sakarya’nın Sapanca ilçesinde dünyaya gelen Talip Topçu, ilk ve orta öğrenimini Sapanca’da tamamlayıp Adapazarı Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. 1983 yılında Adapazarı Uniroyal Lastik Fabrikasında çalışmaya başlayan Topçu, işyerinin Goodyear adını almasından sonra da bu işyerinde çalışmaya devam etti.

1999 yılında yapılan Lastik-İş Sendikası Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal İşler ve Hukuk Dairesi Başkanlığına seçilen Talip Topçu, 2003 yılında yapılan  Genel Kurulda da aynı göreve yeniden seçilmişti. Topçu, aramızdan ayrıldığında da bu görevini sürdürmekteydi. TalipTopçu, evli ve iki çocuk babasıydı.

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr