HABERLER
Genel Başkanımız Abdullah Karacan Değişim 41 Gazetesi Tarafından 2011 Yılının Sendikacısı Seçildi

04.01.2012Kocaeli de yayınlanan Değişim 41 gazetesi, yılın sendikacısı olarak sendikamızın Genel Başkanı Abdullah Karacan’ı seçti. Gazetenin 31 Aralık 2012 tarihli sayısında Lastik-iş ‘in Rıza Kuas sonrasında gerileyen örgütü ayağa kaldırdığı belirtilerek sendikanın işverenler karşısında güçlü bir duruş sergileyebilmesinde Genel Başkanımızın büyük bir payı olduğunu vurguladı.


Değişim 41 Gazetesi’nin konuyla ilgili haberi aşağıda yer almaktadır:


“LASTİK İŞÇİSİNİN ŞANSI ABDULLAH KARACAN”

Türkiye emeğin sendikal örgütlemesinde bugün yasalar nedeniyle demokratik ülkelerin en geride kalanı…

12 Eylül darbesi sonrasında Kenan Evren’in topluma dayattığı yeni anayasa işçilerin kanılmış tüm haklarını budadı.

Bugün Türkiye demokrasisi sendikal haklar açısından dünyanın en geri kalmış ülkesi…

Emeğin örgütsüzlüğünü sağlayan bu yapılanma içinde bir tek lastik işçileri başkanları ABDULLAH KARACAN’ın emektem yana verdiği sendikal mücadeledeki kararlı başarısı ile haklarını şimdilik koruyorlar.

Abdullah Karacan Lastik-iş Sendikası’nın kurucusu Rıza Kuas’ın sonrasında çöken örgütü sırtlayarak ayağa kaldırdı. Ve bugün bu nedenle Lastik işçileri Türkiye genelinin çok üstünde emeklerinin karşılığını alıyorlar.

Lastik-iş her yıl yapılan toplu sözleşme ile Türkiye ortalamasının hep üstünde emekçilerine sosyal ve ekonomik haklar sağlamaktadır.

Bu gerçeğin başarısı Lastik-iş sendikasıdır. Bu başarıyı kararlı bir irade ile ören işçisini işveren karşısında güçlü tutan ABDULLAH KARACAN’dır.

2011 yılının Türkiye emek-işveren mücadelesinde anıtlaşan KARACAN’ı YILIN SENDİKACISI seçiyoruz.
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr