HABERLER
Rıza Kuas’ı Anma Günü

30.10.2013Sendikamızın Onursal Genel Başkanı ve DİSK’in kurucularından Rıza Kuas ölümünün 32.yıldönümünde 30 Ekim 2013’te Edirnekapı Hava Şehitliğindeki mezarı başında anıldı.

Anma törenine sendikamızın Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, şube yöneticilerimiz ile DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve DİSK Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Genel Sekreterimiz Alaaddin Sarı açılış konuşması yaptıktan sonra törende DİSK Genel Başkanı Kani Beko bir konuşma yaptı.

Kani Beko bir sendikacının görevinin işçilerin ekonomik, sosyal, politik ve demokratik haklarını savunmak olduğunu belirtip bu görevin çok kutsal olduğu üzerinde durdu. Bu bayrağı geçmişte Rıza Kuas gibi işçi liderlerinin taşıdığını ve bayrağın artık kendilerinde olduğunu belirtti.

DİSK olarak sendikal haklar ve işçi hakları için mücadele ederken karşılaştıkları zorlukları ve engelleri anlatan DİSK Genel Başkanı Kani Beko sendikamızın Onursal Genel Başkanı Rıza Kuas’tan aldıkları bayrak ile mücadeleye devam edeceklerini açıkladı.

 
 
 
Niyazi KUAS
 
 
 
 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr