HABERLER
Kıdem Tazminatı Toplantılarımız Sürüyor

27.11.2013Türkiye’de çalışma yaşamına ilişkin son zamanların en önemli konularından biri olan kıdem tazminatı ile ilgili olarak eğitim toplantılarımızın ikincisini Kocaeli Sosyal Tesislerimizde 27 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirdik.

Düzenlenen eğitim toplantısında Genel Başkanımız Abdullah Karacan,Genel Sekreterimiz Alaaddin Sarı,sendikamızın Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile Kocaeli Şubesi yöneticileri de katıldı. Binden fazla üyemizin coşkulu alkışlarıyla salona giren Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın açılış konuşması tezahüratlarla sık sık kesildi. Üyelerimizin gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür ederek açılış konuşmasına başlayan Karacan, kıdem tazminatının üzerine genel bir değerlendirme yaptı. Konuşmasında “Eğitim vermek hele hele bin kişiyi bir araya getirip bu eğitimi vermek kolay iş değil. Davamıza sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Son zamanlar da kıdem tazminatı adı altında işçilerin bütün kazanılmış haklarına karşı darbe sayılabilecek gelişmeler var. Bu kabul edilemez. ‘’ dedi. Ayrıca “Kazanılmış haklarımızı korumaya devam etmeliyiz. Biz bunu yapabilen bir sendikayız. Bu yasalar ne olursa olsun bu mücadeleyi sürdüren tek sendikayız. Bu gücü sizlerden alıyoruz. Toplu sözleşme çok kısa bir zaman sonra gerçekleşecek. Bu yeni yasalarla birlikte haklarımızı da korumaya çalışacağız.”

Kazanılmış haklarımızı sonuna kadar savunulması gerektiğinin altını çizen Karacan özel istihdam bürolarının yaygınlaşmasının, kiralık işçiliğin, esnek çalışmanın gündemi belirleyen başlıklar olduğunu ve kazanılmış hakların dün olduğu gibi bugün de Lastik-İş Sendikası olarak korumak mücadele edeceğimizden “hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Toplantı; sendikamızın toplu sözleşme eğitim müdürü Üzeyir Ataman’ın kıdem tazminatının dününü bugününü ve yapılmak istenen değişikliklerin çalışanlar üzerindeki sonuçlarını içeren bir eğitim sunuşu ile devam etti. Üzeyir Ataman; ‘’ Kıdem tazminatı kesinlikle başka bir şeyle takas edilmez. Kıdem tazminatı söke söke alınmıştır. Yaklaşık yüzyıllık bir tarihi olan kıdem tazminatı için işçi ve işverenlerin karşı karşıya gelmesi yeni bir şey değildir. ‘’ diye konuştu.

Yapılan eğitim toplantısı ile binlerce üyemizin haklarını, güvencelerini ve kıdem tazminatını korumak için mücadele edeceği konusundaki kararlılığı bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Aşağıda eğitim toplantısına ilişkin fotoğrafları bulabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Bulgurlu Mah. Üçpınarlar Cad. Enver Sok. No:1 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr