HABERLER
Lastik İşyerleri Toplu Sözleşme Hazırlık Toplantısı Yapıldı

18.12.2013Lastik İşyerleri Toplu Sözleşme Hazırlık Toplantısı Kocaeli Şubemizde 18 Aralık 2013 tarihinde yapıldı. Toplantıya Genel Başkanımız Abdullah Karacan ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Şube Başkanlarımız ve yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz katıldı.

Toplantıda sendikamızın Eğitim ve Toplu Sözleşme Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman detaylı bir sunum yaptı. Otomobil ve taşıt lastiği işkolunun dünyadaki durumu, gelişme eğilimleri, üretim ve pazar koşulları ile toplu sözleşme, sendikal örgütlenme düzeyi ve uygulamaları detaylı olarak değerlendirildi. Lastik sektörünün Türkiye’deki durumu gözden geçirildi. Sendikal örgütlenme ve toplu sözleşme düzenine ilişkin ayrıntılı değerlendirmeler yapıldı. Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın açılış konuşması ile başlayan toplantı tartışmalardan sonra yine Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın mevcut durum ve geleceğe ilişkin sendikal politikalar konusundaki değerlendirmeleri ve yorumları ile sona erdi.

Lastik işçilerinin önümüzdeki dönemde ücret ve çalışma koşullarını belirleyecek toplu sözleşme görüşmeleri yetki belgeleri geldikten sonra yapılacak. Taslak çalışmasının ardından başlayacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr