HABERLER
“Türkiye'de Günümüz Sendikacılığının En Önemli Lideri: ABDULLAH KARACAN”

08.01.2014Özgür Kocaeli gazetesinin 6 Ocak 2014 tarihli sayısında Genel Başkanımız Abdullah Karacan Türkiye’de sendikal hareketin en önemli lideri olarak tanıtıldı.

Özgür Kocaeli gazetesinde yer alan haberde sendikamızın Pirelli, Goodyear ve Brisa işyerlerinde işverene sunduğu toplu sözleşme teklifi konusunda açıklamalar yapılırken Genel Başkanımız Abdullah Karacan“ Türkiye’de günümüz sendikacılığının en önemli lideri” olarak tanıtıldı. Genel Başkanımız’ın toplu sözleşme sürecine ilişkin görüşlerine yer verilirken haberde, kazanılmış hakların korunması hakkındaki kararlılığı da vurgulandı.

Ayrıca Demokrat Kocaeli gazetesinin 6 Ocak 2014 tarihli sayısında Genel Başkanımız Abdullah Karacan ile yapılmış bir röportaj yayınlandı. Röportajda Türkiye’deki sendikal hareket ve toplu sözleşme düzenine ilişkin Karacan’ın görüşlerine yer verildi. Genel Başkanımız röportajda eşit işe eşit ücret maddesini “olmazsa olmaz” şeklinde nitelendirirken kazanılmış hakların korunması hakkındaki tutumunu bir kez daha belirtti.

Genel Başkanımız’ın toplu sözleşmeler ile ilgili olarak merak edilen konulara açıklık getirdiği söylenen röportajda Lastik-İş sendikasının, lastik işçilerini Türkiye’de çalışan tüm kesimlerden farklı kılan ücretleri ve hakları sağlayan bir sendika olduğu da özellikle vurgulandı.
6.1.2014 tarihli Özgür Kocaeli Gazetesi
6.1.2014 tarihli Demokrat Kocaeli Gazetesi


     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr