HABERLER
Pirelli'de Çalışan Üyelerimiz için Eğitim ve Dayanışma Yemeği

11.02.2014Türk Pirelli Lastikleri A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz 10 Şubat 2014 tarihinde Kocaeli Sosyal Tesislerimizde düzenlenen Eğitim ve Dayanışma yemeğinde bir araya geldiler. Birlik beraberlik ve dayanışma yemeğine Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcımız Nejdet Ulusoy, Şube İdari Sekreteri Ercan Yavuz, işyeri sendika temsilcilerimiz de katıldı. Genel Başkanımız Abdullah Karacan salona girişi sırasında büyük bir coşkuyla, “Karacan Sen Bizim Her şeyimizsin”, Helal Olsun Karacan”, “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganlarıyla karşılandı. Yaklaşık bir saat süren konuşmasında Genel Başkanımız Abdullah Karacan, şuan lastik işyerlerinde sürmekte olan toplu sözleşme görüşmeleri hakkında da bilgilendirme yaptı.

 

“Çalışma Yaşamında “İlk”leri Lastik-İş Gerçekleştirmiştir”

Genel Başkanımız Karacan konuşmasında “Lastik fabrikalarında bir işçinin maliyeti 8 bin lira düzeyindedir. Dünyada sadece lastik fabrikalarında “eşit işe eşit ücret” uygulaması yapılmaktadır. Çalışma hayatında ilkleri Lastik-İş Sendikası gerçekleştirmiştir. Bireysel emeklilik, sağlık sigortası bunlardan sadece ikisidir. Bu toplu sözleşmede ölüm yardımı gibi yeni bir madde üzerinde çalışma yapıyoruz” dedi.

 

"Hiçbir Zaman Temsil Ettiğim Sınıfı Satmadım"

Ayrıca “Ben işyeri temsilciliğinden başlayarak bu noktaya geldim. Hiçbir zaman temsil ettiğim sınıfı satmadım, asla da satmam. Şuanda sürdürdüğümüz  toplu sözleşme görüşmelerini bitirme noktasında bana yetki verir misiniz? Şeklindeki sorusu karşısında bütün salon hep birlikte “Karar senindir büyük başkan Karacan” diyerek tam yetki verdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Basında konuyla ilgili yayınlanan haberleri aşağıda bulabilirsiniz;

 

Demokrat Kocaeli Gazetesi / 12.2.2014

 

 

Mavi Kocaeli Gazetesi /12.02.2014

 

Derince Express/13.2.2014

Kocaeli Manşet/13.02.2014

Özgür Kocaeli/13.02.2014

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr