HABERLER
Türk Pirelli İşyeri İkinci Grup Eğitim ve Dayanışma Yemeği

19.02.2014Türk Pirelli A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz için ikinci grup eğitim ve dayanışma yemeği Kocaeli’ndeki Sosyal Tesislerimizde 19 Şubat 2014 tarihinde üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinliğe, Genel Başkanımız Abdullah Karacan, Genel Başkan Yardımcımız Nejdet Ulusoy, Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, işyeri sendika temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

 

Genel Başkanımız Abdullah Karacan konuşmasını yapmak için salona girişinde her zamanki gibi büyük bir coşku ve sevinç gösterileriyle karşılanarak, atılan sloganlarla tüm salon inledi. Genel Başkanımız Abdullah Karacan konuşmasında, yaklaşık dört bin üyemizi ilgilendiren taşıt lastiği üreten fabrikalarda ( Goodyear, Brisa ve Pirelli) sürmekte olan toplu sözleşme görüşmeleri hakkında bilgi verdi.

 

Genel Başkanımız Abdullah Karacan, sözlerine Pirelli fabrikasında çalışan üyelerimizin tamamına yakının yemeğe katıldığını gördüğünü söylerek herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Türkiye’nin ekonomik ve siyasal açıdan zor ve çalkantılı bir dönemden geçtiğini belirterek çıkarılan yasalar ve yaşanan gelişmelerle gerek kıdem tazminatı gerekse özel istihdam bürolarının kurulması konusunda çalışma yaşamını yakından ilgilendiren konular olduğunu belirtti. Dünya üzerindeki gelişmelere de değinerek İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa gibi Avrupa ülkelerinde 50 bin dolara çıkan işçi maliyetlerinden bahsederek bu ülkelerden Mısır, Romanya, Bulgaristan ve Rusya gibi düşük işçilik maliyeti olan ülkelere yatırımların kaydığını belirtti. İmzalanacak toplu iş sözleşmesinde kazanılmış haklardan asla taviz verilmeyeceğini ve “eşit işe eşit ücret” ilkesinin olmazsa olmaz olduğunu vurguladı. Sendikamızın uyguladığı “eşit işe eşit ücret” ilkesinin dünyada bir ilk olduğunu belirterek bireysel emeklilik ve sağlık sigortasının yanı sıra ölüm yardımı olarak yeni bir maddenin üzerinde de çalışmalar yapıldığını açıkladı. Genel Başkanımız Abdullah konuşmasının sonunda üyelerimizden imzalanacak toplu sözleşme için üyelerimize “Bu toplu sözleşmeyi bitirme yetkisini veriyor musunuz” diye sordu, bu soru üzerine tüm salon hep bir ağızdan “Veriyoruz Başkanım“ sesleriyle, alkışlarla ve “Bu işçi seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla yankılanarak Genel Başkanımız konuşmasını tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr