HABERLER
Kocaeli Şubemizde Örgütlenme Eğitimi Toplantısı Yapıldı

27.02.2014Sendikamız tarafından Kocaeli Şubesinde temsilci arkadaşlarımızın ve yöneticilerin katıldığı bir eğitim toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıya Genel Başkanımız Abdullah Karacan, Genel Sekreterimiz Alaaddin Sarı, Eğitim ve Toplu Sözleşme Dairesi Müdürümüz Üzeyir Ataman, Kocaeli Şube Yöneticileri ve işyeri sendika temsilcileri katıldı. Toplantı 27 Şubat 2014 tarihinde yapıldı.

 

Toplantıda bir açılış konuşması yapan Genel Başkanımız Karacan, sendikamızın geleceğe dönük politikalarını, hedeflerini ve yaklaşımlarını özetledi. Karacan konuşmasında Türkiye’deki sendika üyeliğinin dünyanın en düşük oranlarından birisi olduğunu belirtti. Bu durumun mutlaka değiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Çalışanların isteklerini elde edebilmesi için güçlü örgütlenmeler yaratmak zorunda olduklarını belirtti. Tüm arkadaşların sendikamız Lastik-İş’in güçlenmesi için özveriyle çaba göstereceklerine olan güven ve inancını vurguladı.

 

Toplantıda Eğitim ve Toplu Sözleşme Dairesi Müdürümüz Üzeyir Ataman örgütlenme konusunda bir sunum yaptı. Örgütlenme ve daha çok işçiye ulaşma konusunda gereksinimleri ve atılım gereken başlıkların değerlendirildiği toplantıda, sendikal mücadelenin temel dayanakları, Toplu sözleşme süreci, yasal temeller, Türkiye’de sendikal hareketin gelişmesi ve örgütlenme konusunda başarılı olabilmek için yapılması gerekenler tartışıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr