HABERLER
Sendikamızın İzmir Şubesinin 9. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

23.11.2014Sendikamızın İzmir Şubesinin 9. Olağan Genel Kurulu 23 Kasım 2014 tarihinde toplandı. Genel kurulda yapılan seçimler sonucunda Zedin Yumli yeniden şube başkanlığına seçildi.

Sendikamız Lastik-İş’in İzmir Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurul 23 Kasım 2014 tarihinde İzmir Fuar içinde İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde toplandı. İzmir Bölgesinde örgütlü olduğumuz işyerlerinde delege ve üyelerin yanı sıra sendikamızın genel merkez ve şube yöneticileri ile işyeri sendika temsilcilerinin de katıldığı genel kurulda yeni dönemde görev yapacak şube yöneticileri ve yönetim organları belirlendi.

Genel kurul sendikamızın tarihini anlatan belgeselin izlenmesiyle başladı. Genel kurula katılanların alkış ve sloganları eşliğinde izlenen belgeselden sonra başkanlık kurulunun seçimiyle genel kurula geçildi. Çeşitli konuşmaların yapılmasından sonra söz alan Genel Başkanımız Abdullah Karacan genel kurula hitap etti. Dünyada ve Türkiye’de yaşanan gelişmeleri değerlendiren, örgütlenmenin ve birlikte mücadelenin önemi üzerinde duran, iş kazalarında yaşamını kaybeden binlerce işçi kardeşimizi saygıyla andığını belirten genel başkanımız konuşmasında özetle şunları belirtti:

“Gerek örgütlenmelerimizde gerekse diğer sendikal faaliyetlerimizde önümüze büyük engeller çıkarılmıştır. Lastik-İş’in gelişmesini önlemek için bazı çevreler sendikamıza karşı karalama kampanyaları başlatmıştır. Ama her şeye rağmen Lastik-İş’in onurlu mücadelesini kendi küçük dünyalarına hapsetmek isteyenler umduklarını bulamamıştır. Lastik-İş’in son on iki yılı, Türkiye sendikal hareketinin tarihi içinde, mücadeleci ve onur dolu bir sayfa olarak yerini almış bulunmaktadır. Bugünden sonra, 2014 yılında ve izleyen yıllarda, Lastik-İş Sendikası’nın son dönemde sağladığı birlik-bütünlük ve maddi kazanımları koruyarak daha da güçlendirilmesi için gerekenleri yapmak, başta gelen görevimiz olacaktır.”

Genel Kurulda yapılan seçimlerle yönetim kurulu ve şube organları aşağıdaki şekilde oluştu.

Şube Yönetim Kurulu:

Zedin Yumli-Başkan

Yusuf Ziya Sarı Şube-İdari Sekreteri

Onur Koç-Şube Mali Sekreter

Hüseyin Karabostanoğlu-Üye

Mustafa Tüfekçi-Üye

 

Şube Disiplin Kurulu:

Cem Gülşen

Zafer Yücel

Yalçın Sedat Uysal

 

Şube Denetleme Kurulu:

Mehmet Sait Mataracı

Rüstem Murat Ural

Emrah Özcan

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr