HABERLER
IndustriALL Yönetim Kurulu Toplantısı Tunus’ta Yapıldı

04.12.2014Sendikamız Lastik-İş’in üye olduğu IndustriALL Küresel Sanayi İşçileri Sendikası’nın Yönetim Kurulu toplantısı, ön komisyon toplantıları olan Kadınlar Komitesi toplantısı, Küresel Çerçeve Antlaşmaları Çalışma Grubu ve Üyelik Ücretleri Çalışma Grubu toplantıları ile 3-4-5 Aralık 2014 tarihlerinde Tunus’ta gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın Yönetim Kurulu üyesi olarak katıldığı toplantıda IndustriALL politikaları, dünya çapında işçi haklarına yapılan saldırılara karşı eylem planları, IndustriALL’un 2015 bütçesi ve 2016 Ekim’inde yapılacak II. IndustriALL Küresel Sanayi İşçileri Sendikası Kongresi için yer belirleme konuları gibi gündem konuları görüşüldü. II. IndustriALL Küresel Sanayi İşçileri Sendikası Kongresi’nin Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde yapılmasına karar verildi.

Yönetim Kurulu toplantısında bir konuşma yapan Genel Başkanımız Abdullah Karacan, II. IndustriALL Küresel Sanayi İşçileri Sendikası Kongresi için görüşlerini belirtti. Konuşmasında bu kongrenin nerede düzenlenirse düzenlensin öncelikle her yönden başarılı ve mükemmel bir kongre olması gerektiğini ifade etti. İstanbul’da düzenlenirse bunun bir şeref olacağını da ekleyen Genel Başkanımız kongre Brezilya’da olsa dahi Türk sendikaları olarak kongreye tam destek verileceğini ifade etti. Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın konuşmasına Brezilya Sendikaları temsilcileri bir teşekkür konuşması ile cevap verdiler.

IndustriALL Küresel Sanayi İşçileri Sendikası, dünya çapında sektörel sendikal ağların güçlendirilmesine ve işlevlerinin daha fazla geliştirilmesine karar verdi. Tüm dünyadaki işçi hakları ihlalleri Yönetim Kurulu toplantısı boyunca üyelere detaylı olarak anlatıldı.

Senzeni’den boşalan Başkan Yardımcılığı için Frans Baleni’nin seçildiği toplantıda, 2015 yılı içinde Yönetim Kurulu toplantılarının 19-20 Mayıs 2015 tarihlerinde Cenevre’de ve 9-10 Aralık 2015 tarihlerinde Bangladeş’in Dakka kentinde yapılması kararlaştırıldı.

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr