HABERLER
Brisa Bilgilendirme Toplantısı

16.12.2014Brisa Bridgestone A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz için düzenlenen bilgilendirme toplantısı Kocaeli’nde kurulu Sosyal Tesislerimizde 16 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Bilgilendirme toplantısına Genel Başkanımız Abdullah Karacan, Genel Sekreterimiz Alaaddin Sarı, Genel Başkan Yardımcımız Nejdet Ulusoy, Kocaeli Şube Başkanı Tezcan Ay ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Aytekin, işyeri sendika temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldılar.

Yemekli olarak organize edilen toplantıda Genel Başkanımız Abdullah Karacan üyelerimize hitaben yaptığı konuşmasında, Türkiye’de ilk olan ve benzeri bulunmayan Brisa’da taşeron işçilerin kadroya alınıp sendikalı olması hakkında bilgi verdi. İş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi veren Genel Başkanımız üyelerimize örgütlenmenin önemini anlattı. Sendika üyesi olmanın getirdiği avantajları anlatarak işçi sınıfının haklarını alması ve koruması için birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi. Sendikal gücün üyelerin birliğinden oluştuğunu anlattı. İşçi haklarının korunması için ve taşeronlaşmaya karşı örgütlenmeyi belirtti. Ayrıca taşeronlaşmaya karşı en güçlü kuvvetin örgütlü mücadele olduğunu vurguladı.

Genel Başkanımızın konuşması üyelerimiz tarafından yoğun alkışlarla ve sevgi gösteriyle karşılandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr