HABERLER
Roma Plastik'te Mücadelemiz Devam Ediyor

25.02.2015Kocaeli Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Roma Plastik San. Ve Tic. A.Ş. işyerinde işverenin toplu sözleşme için masaya oturmaması üzerine ve işten çıkarılan içiler için 25 Şubat 2015 tarihinde fabrika önünde bir basın açıklaması daha gerçekleştirdik. Basın açıklamasına Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz İhsan  Malkoç, Gebze Şube Başkanı Ziya Ünal ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Gebze Şubeye bağlı işyerlerinde çalışan işyeri temsilcileri ve Roma Plastikte çalışan üyelerimiz ve işten çıkarılan işçiler katıldılar.

Örgütlenme çalışmalarımız sonucunda 600 kişinin çalıştığı işyerinde yaklaşık 400 işçi sendikamızın üyesi oldu. İşyerinde yasanın aradığı çoğunluk sağlanmasına ve toplu sözleşme için alınacak tespit yazısının gelmesine rağmen işveren tarafından sendikal örgütlenme reddedilmişti ve 14 üyemiz işten çıkarılmıştı. Bunun üzerine sendikamız tarafından 28 Ocak 2015 tarihinde ilk basın açıklamasını yapılmıştı.

Toplu sözleşme görüşmelerinin başlaması gerekirken işverenin olumsuz tavrı nedeniyle ikinci kez bir eylem daha gerçekleştirdik. 25 Şubat sabahı saat 7:30’da Plastikçiler durağında toplanan Roma Plastik işçisi üyelerimiz buradan fabrikaya yürüdüler. Gebze Şube Başkanımız Ziya Ünal fabrika önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Roma Plastik işçileri, sendikamız Lastik-İş’in örgütlülüğü altında, tek yumruk ve tek yürek halinde işverenin beklentilerini boşa çıkarmayı bilecektir’’dedi. Basın açıklaması sık sık “Direne Direne Kazanacağız”, “Atılan İşçiler Geri Alınsın”, “İş aş ekmek” sloganları ve alkışlar ile kesildi. Eyleme sendikamızın örgütlü olduğu diğer işyerleri Henkel, Basftürk, Corning Kablo, Galsan Plastik, Pulcra işyerlerinde çalışan üyelerimiz de destek verdiler.  Vardiya değişimi sırasında işyerinden çıkan işçilerin de katıldığı eylem öğlene kadar sürdü.

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr