HABERLER
Kazanan Akdeniz İşçileri Olacak!

16.03.2015
İzmir’de Kurulu Akdeniz Kimya San. Ve Tic. A.Ş. işyerinde çalışan işçiler 2014 Aralık ayından beri sürdürülen örgütlenme çalışmaları sonucu sendikamıza üye oldu. Ancak işverenin olumsuz tutumu nedeniyle Akdeniz Kimya’da çalışan üyelerimiz anayasal hakları olan sendikal örgütlenme ve toplu sözleşme haklarını kullanamıyorlar. Bu nedenle Akdeniz Kimya işçileri, işverenin baskı ve tehditlerine karşı direniyorlar. İşyeri önünde protesto gösterileri düzenliyorlar.  


Akdeniz Kimya Ordu Yardımlaşma Kurumu’na (OYAK) bağlı bir işletme. Oyak’a bağlı birçok işyerinde sendika bulunmakta ve toplu sözleşme hakkından yararlanabilmekte. Akdeniz Kimya işyerinde ise, işçiler sendikaya üye oldukları için e-devlet şifrelerine el konulmakta ve çeşitli baskılarla sendika üyeliğinden istifaya zorlanmaktalar. 


Akdeniz Kimya Yönetimini yasalara uygun davranmaya ve işçilerin üzerindeki baskıyı sona erdirerek sendikalaşma hakkını tanımaya davet ediyoruz. Akdeniz Kimya’da Anayasal hak ve özgürlüklerimize kavuşana kadar büyük bir inanç ve dayanışma içerisinde mücadelemize devam edeceğiz. Hiçbir güç Akdeniz Kimya çalışanlarının birlik ve dayanışmasını ortadan kaldıramayacaktır.


Akdeniz Kimya işçileri sendikamız Lastik-İş’in örgütlülüğü altında tek bir yürek halinde işverenin beklentilerini boşa çıkarmayı bilecektir. Akdeniz Kimya işçilerinin birlik ve dayanışması, karşılaştıkları ve karşılaşacakları her türlü engel ve zorluğu yenecek güçtedir. İşçilerin sendikal haklarını engellemeye çalışanlar yaptıklarının bedelini toplum içinde utançla dolaşarak ödeyeceklerdir. Kazanan Akdeniz Kimya işçileri olacaktır!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr