HABERLER
Jokey Plastik'te Grev Var

07.05.2015GEBKİM-Gebze V Kimya Organize Sanayi Bölgesi Refik Baydur Cad. No:15 Gebze/KOCAELİ adresinde kurulu JOKEY PLASTİK İSTANBUL SAN.VE TİC.A.Ş işyerinde sendikamız tarafından 7 Mayıs 2015 tarihi itibariyle alınan grev uygulama kararı uygulamaya konuldu ve işyerinde grev başladı. 

Alman sermayesi olan JOKEY Plastik işyerinde sendikamızın yetki tespitine işveren itiraz etti ve 1 yılı aşkın bir süre çalışanlar mağdur oldu ancak 16.01.2015 tarihinde yetki belgesinin alınmasından sonra işverenle görüşmelere başlamak için yaptığımız bütün çağrılar karşılıksız bırakıldı. Hiçbir yasal yükümlülüğünü yerine getirmeyen Jokey işvereni uyuşmazlık aşamasında da gerekli adımları atmadı ve toplu sözleşme görüşmelerine başlamadı. Bütün bu gelişmeler sonucunda sendikamız tarafından alınan grev uygulama kararı uyarınca 7 Mayıs 2015 tarihinde işyerinde çalışan bütün işçiler greve çıktılar. Sabah vardiyasının giriş saatinde işyeri önünde toplanan Jokey işçileri alkışlar ve sloganlar eşliğinde grevlerini başlattılar. Sendikamızın ve tüm üyelerimizin Jokey işçilerinin mücadalesinin başarıya ulaşması için her türlü özveriyi göstereceği açıkça bilinmelidir. Zafer işçileri ve sendikayı tanımayan yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyen kötü niyetli işverenin değil anayasal haklarının ve yaşam standartlarını iyileştirmenin mücadelesini veren Jokey plastik işçilerinin olacaktır. 

 

 

 

 

Basından Çıkan Jokey Plastik Grevi Haberi

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr