HABERLER
Lastik-İş Gücüne Güç Katmaya Devam Ediyor; 5 Yıldızlı Otelimizin Temel Atma Töreni ve İkinci Sosyal Tesisimizin Açılışını Yaptık

08.05.2015Sendikamız Lastik-İş, Genel Başkanımız Abdullah Karacan liderliğinde 2002'den beri hız kesmeden devam eden yükselişine 5 yıldızlı otelimiz ve ikinci sosyal tesisimizi de katarak devam ediyor. Bugüne kadar Genel Merkez binamız, İzmir, Kocaeli, Gebze, İstanbul ve Çerkezköy Temsilciliğimizin mülklerinin sendikamıza kazandırılmasının ardından Kocaeli’de hem üyelerimizin hem de Kocaeli’nde yaşayan vatandaşların yararlandığı muazzam bir sosyal tesise sahip olduk. Ancak  tüm bunlarla yetinilmeyerek “dev projelere” devam ettik.  


2014 yılında gerçekleşen atılımların en önemlilerinden biri olarak sendikamıza ait beş yıldızlı otel için toprağa ilk kazma bizzat Genel Başkanımız Abdullah Karacan tarafından 4 Kasım 2014 tarihinde vurulmuştu. 8 Mayıs 2015 tarihinde ise beş yıldızlı otelimizin temel atma ve ikinci sosyal tesisimizin açılış törenini gerçekleştirdik. Başiskele silüetine yeni bir boyut kazandıracak olan 5 yıldızlı otelimizin temel atma  ve ikinci sosyal tesisimizin açılış törenine; yerel yöneticiler, iş dünyasının önemli isimleri, siyasiler, sivil toplum örgütleri, işveren yetkilileri ve sendikal camiadan geniş katılım oldu.
Törene  Kocaeli 
Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Nakliyat İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Sosyal İş Genel Başkanı Metin Ebetürk, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediyesi Başkanı Hüseyin Üzülmez, Lastik-İş Genel Sekreteri Alaaddin Sarı, Genel Başkan Yardımcısı Necdet Ulusoy, Örgütlenme ve TİS Daire Başkanı Muharrem Özen, Mali İşler Dairesi Başkanı İhsan Malkoç, DİSK Kocaeli Bölge Temsilcisi Vedat Küçük, Lastik İş Kocaeli Şube Başkanı Tezcan Ay ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, BBS Proje ortakları Barış Uzuner ve Selman Yıldırım, Goodyear Lastikleri T.A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Erhan Hasırcıoğlu, Türk Pirelli Lastikleri A.Ş. Endüstri Direktörü Hakan Yalnız; Endüstriyel İlişkiler Müdürü Gence Saygun, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik  Çalışma İlişkileri Direktörü Dr. Uğurtan Doğan, Kolsan Kocaeli Lastik San. A.Ş. Genel Müdürü Murat Uzuner; Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Bahattin Uzuner, üyelerimiz ve aileleri, işyeri sendika temsilcilerimiz ve Kocaeli halkı katıldı. 


Karacan, “Önümüzdeki Dönemde İşçi Hastanesi Sözümü Hayata Geçireceğiz”
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, projeye katkı sunan ve destek veren herkese teşekkürlerini sundu. Zeminden 14 metre derine inilerek temel atımının büyük bir bölümünün tamamladığını açıklayan Genel Başkanımız Abdullah Karacan, “13 yıl önce sendikamız kayyuma teslim edilmek üzereyken göreve geldik ve o gün bir çok söz verdik. Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Sendikacılık sadece sözleşme yapıp bir yerlere imza atmak değildir. 63 yıl önce kurucu başkanımızın başlattığı mücadeleyi bizler sürdürüyoruz. Biz bir çok sözümüzü yerine getirdik. Önümüzdeki dönemde İşçi Hastanemizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.


120 Odalı, 250 Yatak Kapasiteli
Büyük bir coşku ve sevinç gösterileri eşliğinde gerçekleşen günde Genel Başkanımız Abdullah Karacan, yaptığı konuşmada, proje hakkında bilgi verdi, “8 dönümlük inşaat alanımızın 2 dönümü otopark 6 dönümü otel olacaktır. 5 yıldızlı otelimiz 120 odalı ve 250 yatak kapasitesine sahip şekilde planlandı. 500 kişilik kahvaltı salonu, 3 adet 600 kişilik restoran, her biri 400 kişi kapasiteli 2 adet ala carte restoran, yine her biri 400 kişi kapasiteli 2 adet balo salonu, 1 adet roof bar, yarı olimpik havuz ve çevresinde 600 kişilik kapasitelik restoran, bin 200 kişi kapasiteli büyük konferans salonu ve her biri 100 kişi kapasiteli 7 adet toplantı salonu 5 yıldızlı otelimiz içerisinde faaliyet gösterecektir. BSS Yapı İnşaat tarafından devam eden çalışmaların 2 yıl içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.


Karaosmanoğlu; Projeye “Evet” Derken Hiç Pişmanlık Duymadım
Genel Başkanımız Abdullah Karacan’dan sonra konuşma yapan DISK Genel Başkanı Kani Beko, “Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan ve tüm emekçi kardeşlerimizi böyle güzel projelere ve çalışmalara imza attıkları için kutluyorum” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, projeye ‘evet’ derken en küçük bir pişmanlık duymadıklarını söyledi. Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ise, “İlk günden bu yana heyecanlanarak takip ettiğimiz projenin temel atma töreninde olmaktan çok mutluyuz. Bugün burada bir imza daha atıyoruz” dedi. 


Bin Kişi Kapasiteli İkinci Sosyal Tesisimiz
Açılış konuşmalarının ardından tüm protokol üyeleri temel atma töreni için inşaat makinesinin düğmesine basıldı. Genel Başkanımız Abdullah Karacan ve davetli protokole, üyelerimiz meşaleler yakarak ve ‘Başkanlar el ele daha güzel günlere’ şeklinde sloganlar atarak sevinç gösterilerinde bulundu. Meşaleli temel atma töreninin ardından, otelin önünde denize sıfır bir konumda olan Başiskele Sahili’ndeki ikinci sosyal tesisi olarak hizmet verecek olan restoran-kafenin açılışına geçilerek, hali hazırda üyelerimize ve Kocaeli halkına hizmet verecek olan ikinci sosyal tesisimizin açılışı yapılarak kurdelesi kesildi. Üyelerimizin birlik ve dayanışmasını güçlendirecek yeni bir buluşma yeri olarak tasarlanan  bin kişi kapasiteli yeni sosyal tesisimiz, gerek denize sıfır konumu gerekse mimari yapısı ve özellikleriyle beğeni topladı. 


Hizmete giren ikinci sosyal tesisimizin ardından üyelerimizin eğitim ve konaklama ihtiyaçlarını karşılayacak olan ve en kısa zamanda tamamlanıp hizmete girecek beş yıldızlı otelimiz üyelerimizin hizmetine sunulacaktır. Sendikamız çatısı altında daha güçlü daha örgütlü ve geleceğe güvenle bakan bir sendikal yapıyı kurmanın sevincini ve gururunu hep birlikte paylaşıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basında çıkan haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

TV 41 TV/09.05.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Çağdaş Kocaeli/10.05.2015

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr