HABERLER
Pirelli Aile Günü

30.08.2015Sendikamızda örgütlü bulunan Türk Pirelli Lastikleri A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümünde  Kocaeli Sosyal Tesislerimizde düzenlenen Aile Günü’nde bir araya geldiler.  Yaklaşık 7 bin 500 kişilik bir katılımla gerçekleşen etkinliğe sendikamızdan Genel Başkanımız Abdullah Karacan,  Genel Başkan Yardımcımız Necdet Ulusoy, Kocaeli Şube Başkanı Tezcan Ay, Şube İdari Sekreteri Ercan Yavuz, Mali Sekreter  Yusuf Bayraktar, üyelerimiz ve aileleri katıldılar. İşveren tarafından ise Türk Pirelli Lastikleri Fabrika Müdürü Hakan Yalnız, Personel Direktörü Turan Barış Arpacı, Personel Müdürü Gence Saygun katıldı. 


Genel Başkanımız yaptığı konuşmada , etkinliğe katılımın 7 bin 500 insan olduğunu belirterek, bunu diğer fabrikalarla kıyasladığında çok daha güzel bir tablo olduğunu vurguladı.  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın da önemine değinen Genel Başkanımız, “Başta ülkemizi bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Allah nurlar içinde yatırsın. O günün şartlarında Türk, Kürt ve Çerkes diye ayırt etmeden vatan için canlarını feda ettiler. O tabloyu tekrar yakalamak için bugün siyasi partilerin kendi menfaatleri yerine ülke menfaatlerini düşünmesi gerekiyor. Bizler inadına bütünlüğümüzü, kardeşliğimi ve beraberliğimizi sürdürmeliyiz” dedi. 


Üyelerimiz arasında birlik ve dayanışmanın güzel bir örneği olan ve sendikamızın bir geleneği haline gelen aile günü sabah saat 10:00’da verilen kahvaltı ile başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü coşkusunun tam anlamıyla yaşandığı bu özel gün de çocukların ellerinde meşalelerle veTürk bayraklarıyla hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı’nı söyleyerek alana giriş yapması büyük alkış topladı. Çocuklar, kendileri için düzenlenen oyun alanında  palyaço gösterileri ve çeşitli aktivitelerle doyasıya eğlendiler.  Minik çocukların dans gösterilerinin güne renk katmasının ardından Genel Başkanımız Abdullah Karacan ve işveren yetkilileri konuşma yaptılar. Sonrasında ise gerçekleştirilen çekilişlerde üyelerimize, beyaz eşya, mutfak aletleri, bisiklet vb. çeşitli hediyeler verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türk Pirelli Aile Günü ile ilgili basında çıkan haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

02.09.2015 Özgür Kocaeli Gazetesi

02.09.2015 Kocaeli Manşet

31.08.2015 Bizim Kocaeli

 

31.08.2015 Kocaeli Demokrat

 

31.08.2015 Kocaeli Gazetesi

 

31.08.2015 Çağdaş Kocaeli Gazetesi

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr