HABERLER
Ankara'da Bir Katliam Daha: 37 Vatandaşımızı Kaybettik

15.03.2016Kan durmuyor… Acılar bitmiyor.. 
Uzun bir süredir ülkemizin farklı bölgelerinde kana doymayan karanlık güçler tarafından gerçekleştirilen toplu katliamlara bir yenisi daha eklendi. 
13 Mart 2016 günü Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıda en az 37 vatandaşımızı kaybettik. Başkentimiz Ankara’da son beş ay içinde üçüncü kez gerçekleşen bu katliamlar insanlığa ve demokrasiye yapılmış haince saldırılardır. 
Ankara Kızılay’da Güven Park Otobüs duraklarında akşam saatlerinde gerçekleşen bu facia ülkemizin nasıl bir tehlike ve kaosun içerisinde bulunduğunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.   Daha önce yine Ankara’da 103 kişinin katledildiği canlı bomba saldırısı, İstanbul Sultanahmet’te 11 kişinin öldürüldüğü canlı bomba saldırısı, Cizre’de yaşanan toplu katliam, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi ve benzeri olaylar son bir yıl içinde yaşananlardan öne çıkanlar olarak sayılabilir. 17 Şubat’taki Ankara katliamından bir gün sonra Diyarbakır’da 7 askerin şehit edildiği bir başka terörist saldırı daha gerçekleştirildi. Tüm bu insanlık dışı katliamlarla korku ve yılgınlık yaratarak toplumsal barışımızı yok etmeye çalışanlara amaçlarına ulaşamayacaklarını göstermeli, terörün her türlüsüne karşı sesimi yükseltmeliyiz.  Hep birlikte ulusal bütünlüğümüzü ve iç barışımızı tehdit edenlere karşı ortak bir duruş sergilemeliyiz. 

Lastik-İş Sendikası olarak, tüm katliamları lanetliyor; Ankara’da ve yurdun her köşesinde meydana gelen katliamlarda kaybettiğimiz tüm yurttaşlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza baş sağlığı diliyoruz. 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr