HABERLER
Industriall Yönetim Kurulu Frankfurt'ta Toplandı

27.05.2016Industriall Küresel Sendika’nın ikinci genel kurulundan önceki son yönetim kurulu toplantısı 25-26 Mayıs 2016 günlerinde Almanya’nın Frankfurt kentinde yapıldı. Genel başkanımız Abdullah Karacan’ın da üyesi olduğu yönetim kurulu 4-7 Ekim 2016’da Brezilya’da yapılacak olan Industriall’in ikinci genel kurulu’na hazırlık için görüşmeler yaptı. Yönetim kurulu toplantısında işçi hareketinin dünya üzerindeki durumu değerlendirildikten sonra Industriall’in küresel hedefleri ve stratejileri tartışıldı.

Yönetim kurulu toplantısının daha önce alınan karar gereğince aslında İstanbul’da toplanması gerekiyordu. Ancak ülkemizde ortaya çıkan gelişmeler ve güvenlik endişesi gerekçe gösterilerek sonradan toplantının aynı tarihlerde Frankfurt’ta yapılmasına karar verildi.

Toplantıya sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Abdullah Karacan ile Toplu Sözleşme ve Eğitim Dairesi Müdürümüz Üzeyir Ataman katıldılar.

Toplantı Industriall’un ilk genel kurulu’nun yapıldığı 2012 yılından bugüne kadar yaşananların değerlendirilmesi ile başladı. Bu çerçevede gerçekleştirilen küresel işbirlikleri ve güvencesiz çalışmaya karşı küresel kampanya faaliyetleri üzerinde duruldu. Ardından gelecek dönem için Industriall’un hedefleri ve stratejileri tartışıldı. Ekim 2016’da Brezilya’da toplanacak ikinci genel kurul’a sunulacak çerçeve belirlendi.

Industriall Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca genel kurul’da seçilecek olan genel başkanlık, genel sekreterlik ve genel sekreter yardımcılıkları için adaylıklar da ele alındı. Sendikamızda uzun yıllar ulusararası ilişkiler dairesi müdürü olarak görev yapan ve 2012’den bugüne Industriall’da genel sekreter yardımcılığı görevini sürdüren Kemal Özkan da Industriall Genel Sekreterliği için aday olarak gösterildi. Ancak yapılan tartışmalar sonucunda yönetim kurulu’nun genel kurula yönetim ve organları için önereceği isimler belirlenemedi. Bu konunun genel kuruldan birkaç gün önce Brezilya’da yapılacak bir toplantıda netleştirilmesine karar verildi.

Industriall Yönetim Kurulu ayrıca finans komitesinin lağvedilerek görevlerinin yönetim kuruluna devredilmesine ve bölge birimlerinin güçlendirilmesine karar vererek bu konuları genel kurula tavsiye etmeyi kararlaştırdı.

Dünya sanayi işçileri sendikası Industriall’un ikinci genel kurulu 4-7 Ekim 2016 tarihlerinde Brezilya’nın Rio De Jenario kentinde toplanacak.

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr