HABERLER
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, DİSK Genel Başkanı Kani Beko Genel Başkanımız Abdullah Karacan'la Birlikte Kocaeli'de Kurulu BRİSA Fabrikasını Ziyaret Etti

14.10.2016Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel Başkanımız Abdullah Karacan ve Genel Sekreterimiz Alaaddin Sarı ile birlikte bugün (14 Ekim 2016) Kocaeli’ndeki BRİSA fabrikasını ziyaret ederek, işçilerle öğle yemeği yedi.

 

Bu ziyaretten önce DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Sendikamızın Kocaeli Şubesinde Genel Başkanımız Abdullah Karacan'la görüştü. Ayrıca Karacan ve Beko Kocaeli Şubemizde sendikamıza üye işçilerlede sohbet ettiler. Daha sonra Genel Başkanımız Abdullah Karacan, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ile birlikte sendikamızın örgütlü bulunduğu BRİSA Fabrikası'na giderek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile bir araya geldiler. 

 

Bakan Müezzinoğlu işçilere yaptığı konuşmada ekim ayı itibariyle yeni bir uygulamayla hiçbir işçinin cebine asgari ücretten az ücretin girmeyeceğini, bu hedefle asgari ücrette vergi uygulaması ile ilgili değişikliklerin yapılacağını söyledi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko ise konuşmasında 7 Ocak 2016 tarihinde Sendikamızın yapmış olduğu toplu iş sözleşmesi ile taşeron işçilerin kadrolaştığını hatırlatarak, bu örnek uygulamayı gerçekleştiren Sendikamızın Genel Başkanı Karacan'a ve BRİSA yöneticilerine teşekkür etti. 

 

 

 

 

 

Basında çıkan haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi / 15.10.2016

 

Kocaeli Demokrat/ 15.10.2016

 

Hakimiyet Gazetesi /15.10.2016

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr