HABERLER
Konfederasyonumuz Disk'in 50. Yılı Kutlu Olsun!

14.02.2017 

Türkiye Maden-İş, Lastik-İş, Gıda-İş, Basın-İş ve Türk Maden-İş sendikaları tarafından 13 Şubat 1967 tarihinde kurulan Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Şişli Kent Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikle 50. Yılını kutladı.

 

‘50. yılımızda demokrasiyi kurmak için birleşelim’ çağrısıyla düzenlenen  etkinliğe emekçiler, Sendikamızın Genel Sekreteri ve DİSK’in Genel Yönetim Kurulu Üyesi Alaaddin Sarı, Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), siyasi parti temsilcileri, akademisyenler, sanatçılar ve çok sayıda demokratik kitle örgütü katıldı.  ITUC Genel Başkan Vekili Jaap Wienen ‘de etkinliğe katılanlar arasındaydı. Konuşmasında ITUC’un temsil ettiği 183 milyon işçi adına DİSK’i selamladı ve “Demokrasi, eşitlik ve dayanışma için birleşelim” çağrısında bulundu. 

 

 

 

 

DİSK Genel Başkanı Kani Beko konuşmasında “DİSK’in kuruluş ilkelerine baktığımızda başta Kemal Türkler ve arkadaşlarının söylediği önemli cümleler var. DİSK bu ülkenin bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olmasını isteyen bir konfederasyondur. DİSK işçilerin ekonomik, demokratik, siyasi, sosyal haklarını koruyan, kollayan bir konfederasyondur. En önemlisi DİSK’in sermayeden bağımsız, devletten bağımsız, siyasi partilerden bağımsız olma ilkeleri bizim için çok önemlidir”  ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Bulgurlu Mah. Üçpınarlar Cad. Enver Sok. No:1 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr