HABERLER
SENDİKAMIZIN KOCAELİ ŞUBESİ'NİN 10. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

02.07.2018          30 Haziran 2018 tarihinde, Sendikamızın yapımı tamamlanan Kocaeli Başiskele’de bulunan oteli Tryp By Wyndham’da Kocaeli Şubesi’nin 10. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.  Kocaeli Bölgesinde örgütlü olduğumuz işyerlerinden delege ve üyelerin yanı sıra sendikamızın genel merkez ve şube yöneticileri ile işyeri sendika temsilcilerinin de katıldığı genel kurulda yeni dönemde görev yapacak şube yöneticileri ve yönetim organları belirlendi.

         Genel kurul sendikamızın tarihini anlatan belgeselin izlenmesiyle başladı. Genel kurula katılanların alkış ve sloganları eşliğinde izlenen belgeselden sonra başkanlık kurulunun seçimiyle genel kurula geçildi. Çeşitli konuşmaların yapılmasından sonra söz alan Genel Başkanımız Abdullah Karacan genel kurula hitap etti. Dünyada ve Türkiye’de yaşanan gelişmeleri değerlendiren, örgütlenmenin ve birlikte mücadelenin önemi üzerinde duran, iş kazalarında yaşamını kaybeden binlerce işçi kardeşimizi saygıyla andığını belirten genel başkanımız konuşmasında özetle şunları belirtti:

          “Biz sendikal mücadelemizi üyelerimizin hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek üzerine oluşturuyoruz. Bundan dolayı ‘eşit işe eşit ücret’ ilkemize sahip çıkıyor ve bu uygulamamızı sürdürüyoruz. Yeni iş yasasının güvenceleri yok eden hükümlerine Toplu İş Sözleşmelerinde yer vermiyoruz. Taşeronluk sistemini ortadan kaldırmak için mücadele ediyoruz. Taşeron işçileri örgütlüyor, bütün taşeron firmaları yok ederek, işçi kardeşlerimizi asıl işverenlerin kadrosuna geçiriyoruz. Lastik işkolunda çalışan bin beş yüz işçi için bunu gerçekleştirdik. Toplu Sözleşmelerde satın alma gücünü korumak için gerekli yol, yöntem ve politikalar oluşturuyoruz. Bugün Türkiye’de 10.000 TL toplu para alabilen başka bir örnek var mı?

                Ayrıca sendikamızın hem üye sayısını ve örgütlülüğünü hem de maddi altyapısını geliştirmeye çalışıyoruz. Bugün üye sayımız artık 15.000’lerle ifade ediliyor. Üye sayımızı en az üç kat arttırdık. Maddi açıdan ise sendikamızı genel merkeziyle ve şubeleriyle kendi binalarına taşıdık, sosyal tesislerimizi kurduk. Bugün bu Genel Kurul’u da kendimize ait otelimizde yapıyoruz. Göreve gelirken verdiğimiz bütün sözleri gerçekleştirmenin huzuru içindeyiz.”

           Genel Başkanımızın coşkuyla karşılanan ve ayakta alkışlanan konuşmasından sonra yapılan seçimlerde yeni yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ile genel merkez delegeleri belirlendi.

          Yapılan seçimlerle yönetim kurulu ve şube organları aşağıdaki şekilde oluştu.

 

ŞUBE YÖNETİM KURULU:

YUSUF BAYRAKTAR                BAŞKAN

GÖKHAN ATALAY                     İDARİ SEKRETER

AKIN GİRAY                               MALİ SEKRETER

REMZİ GÜRGÜN                        ÜYE

BORA ALTAY                              ÜYE

 

ŞUBE DİSİPLİN KURULU:

HASAN KARACAN

AYTAÇ GÜRKAN EREN

MERT TAYFUN TEBER

 

ŞUBE DENETLEME KURULU:

İSA FATİH KORKMAZ

SAMET SOYDABAŞ

HİLMİ ŞEN

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr