HABERLER
LASTİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ALAADDİN SARI'NIN BASIN AÇIKLAMASI : SENDİKAMIZIN 28. OLAĞAN GENEL KURULU 23-24 ŞUBAT 2019 TARİHLERİNDE TOPLANACAKTIR

31.01.2019LASTİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ALAADDİN SARI’NIN BASIN AÇIKLAMASI

SENDİKAMIZIN 28. OLAĞAN GENEL KURULU 23-24 ŞUBAT 2019 TARİHLERİNDE TOPLANACAKTIR

            Lastik-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, Lastik-İş Sendikası’nın  28. Olağan Genel Kurulu’nun 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilmesine karar verdi.

            Bilindiği gibi Sendikamızın Genel Başkanı Abdullah KARACAN 13 Kasım 2018 tarihinde menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Genel Başkanımızın vefatının ardından ortaya çıkan durumu değerlendiren Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Başkanlar Kurulu ile temsilciler kurulunun görüş ve önerilerini aldıktan sonra sürece ilişkin kararlarını vermiş bulunmaktadır. 

            Sendikamızın Genişletilmiş Başkanlar Kurulu 21 Kasım 2018 tarihinde toplanmış ve Genel Başkanımıza yönelik saldırıyı nefretle kınadığını belirterek, bu saldırılardan yılmadan kararlılıkla mücadeleye devam edilmesi gerektiğini vurgulamıştır. Hemen ardından 3 Aralık 2018 tarihinde toplanan Sendikamızın Temsilciler Kurulu da aynı şekilde Genel Başkanımız Abdullah KARACAN’ın anısına sahip çıkmış ve mücadelenin kaldığı yerden sürdürülmesi gerektiğini bildirmiştir.

            Tüm bu değerlendirmelerden sonra Genel Merkez Yönetim Kurulu kendi arasında yaptığı bir seçimle, Başkanlar Kurulu ve Temsilciler Kurulunda ortaya çıkan eğilimlere uygun olarak Genel Sekreterimiz Alaaddin SARI’yı Genel Başkan olarak görevlendirmiştir. Ayrıca gelişmelere ilişkin Sendikamızın kararlılığını kamuoyuna yazılı/sözlü basın toplantısı ve duyurularıyla açıklamıştır. Genel Merkez Yönetim Kurulumuz dört yıllık süresi dolmakta olan Genel Kurul dönemini de dikkate alarak yeni Olağan Genel Kurul’un 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul’da toplanmasına karar vermiştir.

            Bir kez daha belirtmek istiyoruz ki Sendikamız Lastik-İş, Abdullah KARACAN’ın başkanlığı döneminde Ülkemizdeki en başarılı ve demokratik sendikal uygulamalara imza atan bir sendika olmuştur. Ayrıca bu dönemde Lastik-İş her açıdan güçlenmiş ve gelişmiştir. Üye sayısı üç kat artmış, maddi altyapısı güçlenmiş, kendi binalarına, sosyal tesislere ve otellere sahip olmuştur. Aynı dönemde sınıf mücadelesine de aktif bir şekilde katılan Sendikamız, sendikal hak ihlallerine, taşeronlaşmaya, kıdem tazminatını yok etme kampanyalarına, güvencesizliğe ve örgütsüzlüğe karşı kararlı bir mücadele sürdürmüştür.

              Sendikamız Lastik-İş,  23 Şubat ‘da toplanacak 28. Olağan Genel Kurulu ile de Rıza KUAS ve Abdullah KARACAN’lardan aldığı bayrağı daha da yükseltecek ve Lastik, Petrol, Kimya İşçilerinin öncü gücü olarak yoluna devam edecektir. Yeni Genel Kurulumuz da, Lastik-İş’in Genel Merkez Yönetimi, Şube Yönetimleri, Genel Kurul Delegeleri, İşyeri Sendika Temsilcileri ve Üyeleriyle ayrılmaz bir bütün olduğunu ve dimdik ayakta durduğunu gösterecektir. Sendikamız tarihinden aldığı güçle bulunduğu yerden en küçük bir geri adım atmadan ve hiçbir saldırıdan yılmadan mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

                Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                                                                          Genel Başkan

                                                                                                                                                                        ALAADDİN SARI

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr