HABERLER
KARDEŞİMİZ VE MÜCADELE ARKADAŞIMIZ TALİP TOPÇU'YU, ARAMIZDAN AYRILIŞININ 12. YILINDA SEVGİYLE ANIYORUZ...

21.05.2019            Kardeşimiz, Dostumuz, Mücadele Arkadaşımız Talip TOPÇU…

            O, Sendikamız Lastik-İş’in Genel Merkez Yöneticisi, sendikal mücadeleye adanmış bir hayatın ve kararlılığın simgesi… Adapazarı Goodyear işçiliğinden Lastik-İş Sendikası yöneticiliğine uzanan, emek kavgasına adanmış bir hayatın temsilcisi.

            Bu güzel insan artık aramızda değil… Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal İşler ve Hukuk Dairesi Başkanı Talip TOPÇU on iki yıl önce, 21 Mayıs 2007 Pazartesi günü,  ani bir ölümle bizlere veda etti.

             Şimdi O’nu aramızdan ayrıldığı günden bugüne kadar her gün daha fazla artan bir özlemle anıyoruz…

            Tüm yaşamı boyunca, emeğin, özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin savunucusu olan kardeşimiz, gece-gündüz demeden mücadelesini sürdürdü. İşçi sınıfının ve Lastik işçilerinin sendikal hak ve özgürlük mücadelesinin yılmaz savunucularından olan Talip TOPÇU, 1999 yılında yapılan Genel Kurulla birlikte Onursal Genel Başkanımız Sayın Abdullah KARACAN yönetiminde, sendikamızın yeniden yapılandırılması ve içinde bulunduğu zor koşullardan çıkarılması mücadelesinde aktif görev alarak önemli hizmetlerde bulundu. Sendikamızın, kısa sürede ulaştığı önemli başarılarda büyük emekleri olan Talip TOPÇU, üstün insan sevgisi, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile de örnek oluşturuyordu.

            Lastik-İş Sendikası Talip TOPÇU’yu unutmayacak, daima saygı ve özlemle anacaktır.

            Sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz…

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr