HABERLER
15-16 HAZİRAN'IN 49. YIL DÖNÜMÜNDE KARTAL MİTİNGİNDEYDİK

17.06.2019Konfederasyonumuz DİSK tarafından 15-16 Haziran Direnişi’nin 49. Yıl dönümü etkinlikleri arasında yer alan miting İstanbul Kartal’da gerçekleşti. 15 Haziran 2019 Cumartesi günü Kartal Meydanı’nda yapılan miting binlerce işçi ve emekçi katıldı.

DİSK ve DİSK’e bağlı sendikaların üye ve temsilcilerinin katıldığı mitingde ayrıca ülkemizin değişik demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) mağdurları da bulundu. Sendikamız Lastik-İş’in yoğun bir katılım gösterdiği mitingde Kıdem Tazminatı ve Emeklilik konuları başta olmak üzere emekçilerin önemli sorunları dile getirildi. Siyasal iktidarın işçi haklarını geriletmeye yönelik hazırlıkları ve yasal değişiklik çabaları protesto edildi.

Mitingde DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu bir konuşma yaptı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu konuşmasında: “Bundan tam 49 yıl önce sendika hakkımızı nasıl savunduysak, bugün de kıdem tazminatı hakkımızı, emeklilik hakkımızı, insanca yaşanacak ücret hakkımızı, güvenceli iş hakkımızı savunmak için bir aradayız.” dedi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: “Gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan ekmek, gül ve hürriyet günleri için” bir aradayız. Beklediğimiz o günler, işte o güzel günler ellerimizdedir demek için bir aradayız. İnanıyoruz ve biliyoruz ki; biz ellerimizi birleştirdiğimizde ve ayağa kalktığımızda emek kazanacak, memleket kazanacak, İstanbul kazanacak! İstanbul işçilerle kazanacak!  Ve bu memlekete hak-hukuk-adalet işçilerle gelecek!" diyerek sözlerini tamamladı.

Miting DİSK Korosunun söylediği marşlar ve türkülerle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr