HABERLER
CUMHURİYET HALK PARTİSİ EMEK KOMİSYONU ÜYELERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

17.06.2019Cumhuriyet Halk Partisi Emek Komisyonu üyeleri Sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkanımız Alaaddin SARI ile bir görüşme yaptı. Ziyarete CHP Emek Komisyonu Üyeleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA, DİSK Eski Genel Başkanı Rıdvan BUDAK, Petrol-İş Eski Genel Başkanı Mustafa ÖZTAŞKIN katıldı. Toplantıda ayrıca DİSK Eski Genel Başkanı Süleyman ÇELEBİ, DİSK Eski Genel Başkanı- CHP İzmir Milletvekili Kani BEKO, CHP Eski Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT, Birleşik Kamu-İş Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet YEŞİLDAĞ, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Dr. Olcay KURT ve CHP İstanbul İl Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Deniz Coşkun yer aldı.

 

Katılımcılar önce Genel Başkanımız Alaaddin SARI ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizle görüş alışverişinde bulundu ve güncel sorunlar üzerine sohbet etti. Daha sonra Sendikamızın üyelerinden, temsilcilerinden ve yöneticilerinden oluşan bir topluluğun da katılımıyla Sendikamızın Genel Merkez Abdullah KARACAN Toplantı Salonunda çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Bu toplantıda Genel Başkanımız Alaaddin SARI bir konuşma yaparak katılımcılara hoş geldiniz dedi ve güncel sorunlarımıza değinerek özellikle kıdem tazminatının fona devri, zorunlu bireysel emeklilik, işsizlik sigortası ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) sorunları üzerinde durdu. Kazanılmış haklarımız koruma konusunda kararlı olduğumuzu ve mücadeleye devam edeceğimi belirtti. CHP Emek Komisyonu Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA da ülkemizdeki genel koşulları ve ekonomik kriz ortamını değerlendirerek işçilerin kazanılmış haklarını koruyarak sendikalarla birlikte yol almak istediklerini söyledi. Mustafa ÖZTAŞKIN da toplantıda sendikalar arasında iş birliğinin güçlendirilmesi gerektiğini ve CHP Emek Komisyonu olarak bu doğrultuda çalışmalar içinde olacaklarını söyledi. Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’nın kısa bir değerlendirme konuşmasıyla toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr