HABERLER
DOWDUPONT KUZEY AMERİKA İŞÇİ KONSEYİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

30.06.2019Geçtiğimiz hafta yapılan Dünya Kimya ve İlaç İş Kolu Konferansı için Türkiye’de bulunan DowDuPont Kuzey Amerika İşçi Konseyi (DNALC) Başkanı Kent Holsing, United Steelworkers Sendikası Uluslararası İlişkiler Direktörü Benjamin N. Davis ve BASF Chemical Amerika Bölgesel İşçi Temsilcisi Doug Watts sendikamıza bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Çayırova’da bulunan BASF Türk ve Dilovası’nda bulunan Rohm & Haas iş yerleri ziyaret edildi. İş yerlerindeki temsilcilerle tanıştıktan sonra, iş yeri ve çalışma koşulları hakkında bilgi verildi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak fabrikalarda bazı incelemeler yapıldı.

 

Daha sonra İstanbul’da bulunan Genel Merkez binasında Lastik-İş Genel Başkanımız Alaaddin Sarı, Genel Sekreterimiz İhsan Malkoç ve Toplu Sözleşme Dairesi ve Eğitim Dairesi Müdürümüz Üzeyir Ataman ile görüşerek Türkiye’de ve Amerika’da sendikaların durumları ve geleceği hakkında küçük bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda küresel dayanışmanın önemine vurgu yapılarak, uluslararası sendikalarla daha sık şekilde bir araya gelmenin küresel anlamda sendikacılığa etkisinin önemli katkısı olduğu dile getirildi.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr