HABERLER
HİÇBİR GÜÇ ONURSAL GENEL BAŞKANIMIZ ABDULLAH KARACAN'IN ANISINA GÖLGE DÜŞÜREMEZ

04.09.201913 Kasım 2018 tarihinde kendini bilmez bir saldırgan tarafından vurularak öldürülen Onursal Genel Başkanımız Abdullah KARACAN’ın cinayet davası devam ediyor. Davanın 3. Duruşması 3 Eylül 2019 tarihinde Adapazarı 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görüldü.

 

Başlangıçtan bugüne yaşanan dava süreci Genel Başkanımızın canına kasteden katil ve arkasındaki güçlerin kendilerini kurtarmak için akıl almaz saldırıları gündeme getirilmesine sahne oldu. Alçakça bir saldırıyla Genel Başkanımızın canını alanların insanlıktan birazcık nasibini almış olmaları halinde gözlerine uyku girmesi mümkün değildir. Ancak öyle anlaşılıyor ki Genel Başkanımızı katleden saldırgan ve arkasındaki güçler vicdanları kararmış ve gözlerini kan bürümüş bir şekilde davranmaktadır.

 

Sendikamız Lastik-İş bütün varlığıyla KARACAN’ın öldürülmesinin arkasındaki karanlık emelleri ortaya çıkarmak için çaba gösterecektir. Mahkemenin de gerçekleri karartmayı amaçlayan kasıtlı girişimleri ve savunma adı altında öne sürülen saçmalıkları gerektiği gibi değerlendireceğine inanıyoruz. Davanın sonucunda vicdanları rahatlatacak ve benzeri niyet taşıyan başkaları için caydırıcı olabilecek nitelikte bir kararın oluşmasını bekliyoruz.

 

Abdullah KARACAN Sendikamızda 2002-2018 yılları arasında hayatını yitirdiği son dakikaya kadar 16 yıl boyunca Genel Başkan olarak görev yapmıştır. Lastik-İş’in tarihinde unutulmaz yerini bugünden almış bulunan ve 28. Olağan Genel Kurulumuz tarafından Onursal Genel Başkan ilan edilen Abdullah KARACAN için Lastik-İş son sözünü söylemiştir. Abdullah KARACAN, Türkiye Sendikacılığının yüz akı olmuş ve Lastik-İş Sendikasını her yönden geliştirip güçlendiren bir döneme imza atmıştır. Hiçbir karalama bu gerçeği değiştiremeyecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

    Alaaddin SARI

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr