HABERLER
İKİNCİ AŞAMA ÖRGÜTLENME UZMANLIK EĞİTİMİ

10.09.2019Sendikamızın bütün şubelerinde gerçekleştirilen örgütlenme eğitimlerinde başarılı olan üyelerimizden oluşan yaklaşık 100 kişilik bir grupla  9-10 Eylül 2019 tarihlerinde sendikamızın oteli TRYP By Wyndham İzmit’te İkinci Aşama Örgütlenme Uzmanlık Eğitimi gerçekleştirildi.

 

Eğitimde üyelerimizle birlikte “LASTİK-İŞ 70 YAŞINDA” adlı kısa bir film izlendi. Genel Başkanımız Alaaddin Sarı yaptığı açılış konuşmasında eğitimin ve örgütlenmenin önemli olduğunu, Lastik-İş Sendikasının güçlü bir sendika olduğunu, Türkiye’de işçiler arasında sendikalaşma oranının ve toplu iş sözleşmesinden yararlanma oranının düşük olduğunu bu sebeple sendikal bilincin daha yüksek seviyelerde tutulması gerektiğini söyledi. Menfur bir saldırı sonucu öldürülen Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın geçmişte sendikamıza kattığı değerlerle bir marka olduğunu vurguladı ve “Abdullah Karacan’ın arkasındayız” dedi.

 

Eğitimin birinci gününde sendikamızın Toplu Sözleşme ve Eğitim Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman tarafından yapılan sunumda İşçiler Neden Örgütlenmelidir, Enflasyon Ücret İlişkisi ve Hayat Pahalılığı, Toplu Sözleşme Dairesi Uzmanı Ece Göktürk tarafından Türkiye’de Toplu Sözleşme Düzeni konuları ele alındı. Daha sonra Üzeyir Ataman tarafından Hakan Plastik Örgütlenme Deneyimi üzerine değerlendirmeler yapıldı.

 

Eğitimin ikinci gününde “Karanlıkta Uyananlar” adlı sendika ve örgütlenme çalışmalarına yönelik bir film izlendi. İzlenen film üzerine Ece Göktürk ve üyelerimiz tarafından çeşitli değerlendirmeler yapıldı. Sonrasında yapılan sunumda Polisan Boya/Kimya, Akdeniz Kimya, Roma Plastik, İbrahim Ethem Ulagay işyerlerinde sendikamızın daha önce yürüttüğü örgütlenme deneyimleri Üzeyir Ataman tarafından değerlendirildi.

 

Öğleden sonraki bölümde Üzeyir Ataman tarafından Sosyal Güvenlik: Türkiye’de İşsizlik Sigortası ve Emeklilik Koşulları konulu bir sunum yapıldı. Daha sonra Üzeyir Ataman, Sumitomo Lastik işyerindeki örgütlenme deneyimleri üzerine değerlendirmeler yaptı. “Memduh’un Kahvesi” adı verilen eğitimin son bölümünde üyelerimiz iki grup oluşturarak örgütlenme üzerine bir çalışma yaptı.

 

İki gün boyunca devam eden programın sonunda eğitimlere katılan tüm üyelerimizle yapılan anket çalışmasının ardından Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı ve Toplu Sözleşme Daire Başkanı Ziya Ünal, Eğitim, Basın Yayın Daire Başkanı Salih Gür ve Hukuk Daire Başkanı Ali Öztürk tarafından başarı sertifikalarının verilmesiyle eğitim programı sona erdi.

 

İlgili eğitim sunumlarına aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

https://we.tl/t-GHHyGXSkOV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr