HABERLER
KADIN ÜYE EĞİTİMİ

15.09.2019



Pelitli Montaj, Özler Plastik, Pfizer İlaç, Paccor, P&G, Colgate, Seoil işyerlerinde çalışan kadın üyelerimizden oluşan bir grupla 15 Eylül 2019 tarihinde sendikamızın oteli TRYP By Wyndham İzmit’te sendikamızın tarihinde ilk kez Kadın Üye Eğitimi gerçekleştirildi. Programa Genel Başkanımız Alaaddin Sarı, Eğitim, Basın Yayın Daire Başkanımız Salih Gür, Hukuk Daire Başkanımız Ali Öztürk, Mali İşler Daire Başkanımız Nejdet Ulusoy, Örgütlenme Daire Başkanımız Alperen Şakacı katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Alaaddin Sarı, kadına şiddetin kabul edilemez olduğunu, kadın cinayetlerinin önüne geçilmesi gerektiğini, sendikamızın 70 yıllık tarihinde ilk kez kadınlara yönelik bir eğitim gerçekleştirildiğini, eğitimin ve örgütlenmenin kadın üyelerimiz için de önemli olduğunu ve kadın üye eğitimlerinin devam edeceğini söyledi. Ayrıca Genel Başkanımız, Lastik-İş Sendikasının güçlü bir sendika olduğunu, Türkiye’de işçiler arasında sendikalaşma oranının ve toplu iş sözleşmesinden yararlanma oranının düşük olduğunu bu sebeple sendikal bilincin daha yüksek seviyelerde tutulması gerektiğini vurguladı. Menfur bir saldırı sonucu öldürülen Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın geçmişte sendikamıza kattığı değerlerle bir marka olduğunu ifade etti ve “Abdullah Karacan’ın arkasındayız” dedi. Sonrasında üyelerimizle birlikte “Rıza Kuas’tan Abdullah Karacan’a Lastik-İş” adlı belgesel izlendi.

 

Sendikamızın Toplu Sözleşme ve Eğitim Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman tarafından yapılan sunumda Toplumsal Gelişme ve Sendikal Politikalar, DİSK Araştırma Dairesi Uzmanı Deniz Beyazbulut tarafından Çalışma Yaşamında Kadın ve Sorunları, Toplu Sözleşme Dairesi Uzmanı Ece Göktürk tarafından Çalışma Yasalarında Kadın konuları ele alındı. Eğitim programı çerçevesinde bir kadının sendikalaşma mücadelesini anlatan “Norm Rae” adlı film izlendi ve üyelerimizle film üzerine değerlendirmeler yapıldı.

 

Eğitimlere katılan tüm üyelerimizle yapılan anket çalışmasının ardından Basın Yayın Daire Başkanımız Salih Gür ve Hukuk Daire Başkanımız Ali Öztürk tarafından kadın üyelerimize başarı sertifikalarının verilmesiyle program sona erdi.

 

İlgili eğitim sunumlarına aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

https://we.tl/t-Wyq2JsaguO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten Haberler



Adres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.tr



Her Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr