HABERLER
POLİSAN KİMYA & POLİSAN KANSAI BOYA & ROHM AND HAAS GENEL ÜYE EĞİTİMİ

29.09.2019Polisan Kimya, Polisan Kansai Boya ve Rohm and Haas işyerlerinde çalışan üyelerimizden oluşan bir grupla sendikamızın oteli TRYP By Wyndham İzmit’te Genel Üye Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim programının başlangıcında üyelerimizle “Rıza Kuas’tan Abdullah Karacan’a Lastik-İş” adlı belgesel izlendi. Programın açılış konuşmasında Genel Başkanımız Alaaddin Sarı, eğitimin olmazsa olmazlarından olduğunu ve Lastik-İş Sendikasının güçlü bir sendika olduğunu söyledi. Menfur bir saldırı sonucu öldürülen Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın “Birliğinizi devam ettirin” sözünün öneminden bahsetti ve Abdullah Karacan’ın sendikamıza bıraktığı mirası koruyarak onun koyduğu hedef doğrultusunda Lastik-İş Sendikasını geleceğinin sendikası yapma yolunda ilerleyeceklerini vurguladı.

 

Sendikamızın Toplu Sözleşme ve Eğitim Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman tarafından yapılan sunumda Toplumsal Gelişme ve Sendikal Politikalar, Sosyal Güvenlik: İşsizlik Sigortası ve Emeklilik Koşulları; Toplu Sözleşme Dairesi Uzmanı Ece Göktürk tarafından Türkiye’de İşçi Sınıfının Güncel Sorunları, İşçi ve İşverenlerin Karşılıklı Hak ve Borçları konuları ele alındı. Programın son bölümünde sendikaları ve örgütlenme çalışmalarını konu alan “Karanlıkta Uyananlar” filmi izlendi. Eğitime katılan tüm üyelerimizle yapılan anket çalışmasının ardından Eğitim, Basın Yayın Dairesi Başkanı Salih Gür tarafından üyelerimize başarı sertifikalarının verilmesiyle program sona erdi.

 

İlgili eğitim sunumlarına aşağıdaki bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

https://we.tl/t-yWZyIuDRt4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr