HABERLER
LASTİK-İŞ'İN 70. YILINDA 'YERELDEN EVRENSELE- EVRENSELDEN YERELE SENDİKAL HAREKET' KONULU ULUSLARARASI SEMPOZYUM

02.10.2019Sendikamızın 70. yılı kapsamında düzenlediğimiz etkinliklere 4 Ekim 2019 tarihinde bir yenisini ekliyoruz.

Sendikamızın Genel Merkez adresinde ‘Yerelden Evrensele Evrenselden Yerele Sendikal Hareket’ başlıklı uluslararası sempozyum gerçekleştiriyoruz. Etkinliğe ülkemizden ve uluslararası sendikal hareketten birçok isim katılacak.

Sempozyum konfederasyonumuz DİSK’in Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun ve Sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin SARI’nın açılış konuşmaları ile başlayacak. Açılış konuşmalarının ardından program 'Sendikamızın 70. Yılında mücadelemiz' konulu, üyelerimiz arasında düzenlediğimiz şiir yarışmasının sonuçlarının ilanı ve ödül töreni ile devam edecek.

Uluslararası Sendikal Hareketteki Yönelimler Ve Türkiye Sendikal Hareketi konusunun ele alınacağı birinci oturumda Küresel Sanayi İşçileri Sendikası IndustrıALL Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan ve Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu ITUC Genel Sekreter Yardımcısı Owen TUDOR sunuş gerçekleştirecekler. Oturumun değerlendirmesi ise Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Aziz ÇELİK tarafından yapılacak ve oturum tartışma ve değerlendirmelerle devam edecek.

Sınıfsal ve Evrensel Değerler Çerçevesinde Türkiye Sendikal Hareketi başlıklı ikinci oturumda ise Araştırmacı- Yazar- Sendika Uzmanı Zafer AYDIN konuyu sınıf sendikacılığı yaklaşımı ile; sendikamız Lastik-İş’in Eğitim ve Tis Dairesi Müdürü Üzeyir ATAMAN ise uluslararası çalışma normları çerçevesinde Türkiye Sendikal hareketini ele alacaklar. Oturumun değerlendirmesini Ayvansaray Üniversitesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet SELAMOĞLU tarafından yapılacak.

Program genel değerlendirme, soru ve yanıtın arkasından sona erecek.

Sempozyum programını aşağıda bulabilirsiniz.

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr