HABERLER
LASTİK-İŞ SENDİKASININ 70. YILINDA ULUSLARARASI SEMPOZYUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

04.10.2019Sendikamızın 70. Kuruluş Yıl Dönümü kapsamında düzenlediğimiz etkinliklere 4 Ekim 2019 tarihinde bir yenisini daha ekledik. Sendikamızın İstanbul’da kurulu Rıza Kuas Genel Merkez Binasında ‘Yerelden Evrensele - Evrenselden Yerele Sendikal Hareket’ başlıklı uluslararası bir sempozyum gerçekleştirildi. Etkinliğe ülkemizden ve uluslararası sendikal hareketten birçok isim katıldı.

 

Sempozyum konfederasyonumuz DİSK’in Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun ve Sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin Sarı’nın açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından program 'Sendikamızın 70. Yılında Mücadelemiz' konulu, üyelerimiz arasında düzenlediğimiz şiir yarışmasının sonuçlarının ilanı ve ödül töreni ile devam etti. Yarışmada birinci olan Pharmavision çalışanı üyemiz Mustafa Göktaş’a ödülünü DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Genel Başkanımız Alaaddin Sarı; ikinci olan Goodyear çalışanı üyemiz Serkan Terzi’ye ödülünü sendikamızın Genel Sekreteri İhsan Malkoç ve Hukuk Dairesi Başkanı Ali Öztürk; üçüncü olan Rultrans çalışanı üyemiz Fatih Usta’ya ödülünü sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı ve Toplu Sözleşme Dairesi Başkanı Ziya Ünal ve Mali İşler Dairesi Başkanı Nejdet Ulusoy ve üçüncü olan diğer üyemiz Pirelli çalışanı İsmail Ceylan’a ödülünü   Eğitim, Basın Yayın Dairesi Başkanı Salih Gür ve Örgütlenme Dairesi Başkanı Alperen Şakacı verdi.

 

Uluslararası Sendikal Hareketteki Yönelimler ve Türkiye Sendikal Hareketi konusunun ele alındığı birinci oturumda Küresel Sanayi İşçileri Sendikası IndustrıALL Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan ve Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu ITUC Genel Sekreter Yardımcısı Owen Tudor sunuş gerçekleştirdi. Oturumun değerlendirmesini ise Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aziz Çelik tarafından yapıldıktan sonra oturum tartışma ve değerlendirmelerle sona erdi.

 

Sınıfsal ve Evrensel Değerler Çerçevesinde Türkiye Sendikal Hareketi başlıklı ikinci oturumda ise Araştırmacı-Yazar ve Sendika Uzmanı Zafer Aydın konuyu sınıf sendikacılığı yaklaşımı ile; sendikamız Lastik-İş’in Eğitim ve Toplu Sözleşme Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman ise uluslararası çalışma normları çerçevesinde Türkiye Sendikal hareketini ele aldı. Oturumun değerlendirmesini Ayvansaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu tarafından yapıldıktan sonra program genel değerlendirme, soru ve yanıtların ardından sona erdi.

 

'Sendikamızın 70. Yılında Mücadelemiz' konulu şiir yarışmasında dereceye giren üyelerimizin şiirlerini ve sempozyum fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şiir Yarışması Birincisi Mustafa Göktaş'ın Şiiri

 

 

Şiir Yarışması İkincisi Serkan Terzi'nin Şiiri

 

 

Şiir Yarışması Üçüncüsü Fatih Usta'nın Şiiri

 

 

Şiir Yarışması Üçüncüsü İsmail Ceylan'ın Şiiri

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr