HABERLER
ONURSAL GENEL BAŞKANIMIZ RIZA KUAS ÖLÜMÜNÜN 38. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

25.10.2019Konfederasyonumuz DİSK’in kurucularından, Sendikamızın Onursal Genel Başkanı Büyük İşçi Önderi Rıza Kuas’ı ölümünün 38. yıl dönümünde Edirnekapı Hava Şehitliği’ndeki kabri başında andık. Anma törenine;  sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin Sarı,  genel merkez yöneticilerimiz, şube yöneticilerimiz, işyeri temsilcilerimiz, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK’e bağlı sendikaların temsilcileri katıldı.

 

Törende konuşan Genel Başkanımız Alaaddin Sarı: ‘’Sendikamız Lastik-İş, Rıza Kuas’ın önderliğinde oluşturduğu mücadele geleneğini bugüne kadar sürdürmüştür. Bize bırakılan mirası gelecek kuşaklara daha güçlü aktarabilmek için toplumsal çıkarları temel alan bir yönetim anlayışı ile örgütsel yapımızı güçlendirerek, üye sayımızı hızla arttırarak ve maddi olanaklarımızı genişleterek mücadelemize devam ediyoruz. Hangi nedenle olursa olsun temel haklarımızın savunulması mücadelesini yükseltmeliyiz. Ancak biz biliyoruz ki bu sonucu elde etmenin yolu da kararlı bir şekilde sürdüreceğimiz sendikal mücadelemizden geçmektedir. Özgürlük, demokrasi, sosyal devlet, toplumsal refah ve barış bir arada talep edilerek mücadele gerçekleştirilmelidir. Ancak bunu başarabilirsek Rıza Kuas’a layık olabiliriz.‘’ dedi.

 

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise, Rıza Kuas’ın işyeri temsilciliğinden başlayan mücadelesinin DİSK kuruculuğuna dek uzandığını belirterek, herkese, en çok da genç işçilere örnek olduğunu belirtti. Arzu Çerkezoğlu, bugün işçileri düşük ücretlere mahkum etmek isteyen, kıdem tazminatına göz diken, krizin yükünü vergiler ile işçilerin omuzlarına yıkmaya çalışanlara karşı Rıza Kuas’ın öğrettiği şekilde mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

 

Rıza Kuas’ın kabrine bırakılan karanfillerle anma töreni son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr