HABERLER
RULTRANS, JAPAR PLASTİK, AKTİV AKRİL ÜYE ÖZEL EĞİTİMİ

23.10.2019Rultrans, Japar Plastik ve Aktiv Akril iş yerlerinde çalışan üyelerimizle sendikamızın İzmir Şubesinde Üye Özel Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim programının başlangıcında “Rıza Kuas’tan Abdullah Karacan’a Lastik-İş” adlı belgesel izlendi. Programın açılış konuşmasında Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı ve Toplu Sözleşme Dairesi Başkanı Ziya Ünal, sendikamız için eğitimin vazgeçilmez olduğunu, Lastik-İş Sendikasının güçlü, ilklere imza atan, demokrasiden aldığı güce önem veren bir sendika olduğunu söyledi. Menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın “Birliğinizi devam ettirin” sözünün öneminden bahsetti ve Abdullah Karacan’ın sendikamıza bıraktığı mirası koruyarak onun koyduğu hedef doğrultusunda Lastik-İş Sendikasını geleceğinin sendikası yapma yolunda ilerleyeceklerini vurguladı.

 

Sendikamızın Toplu Sözleşme ve Eğitim Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman tarafından yapılan sunumda Toplumsal Gelişme ve Sendikal Politikalar, Sosyal Güvenlik, İşsizlik Sigortası ve Emeklilik Koşulları; Toplu Sözleşme Uzmanı Ece Göktürk tarafından Türkiye’de İşçi Sınıfının Güncel Sorunları ele alındı. Eğitime katılan tüm üyelerimizle yapılan anket çalışmasının ardından İzmir Şube Başkanı Yusuf Ziya Sarı ve geçmiş dönemlerde İzmir Şube Başkanlığı görevini yürütmüş olan Zedin Yumli tarafından üyelerimize başarı sertifikalarının verilmesiyle program sona erdi.

 

Eğitimde yapılan sunumlara aşağıdaki bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

https://we.tl/t-x4MMpOZA4v

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr