HABERLER
ONURSAL GENEL BAŞKANIMIZ ABDULLAH KARACAN ÖLÜMÜNÜN 1. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

13.11.2019Yaşamını işçi sınıfına ve emekçilerin mücadelesine adayan ve bu uğurda can veren, Lastik-İş Sendikamıza unutulmaz eserler ve anılar bırakan, işçi sınıfının göz bebeği, Sendikamızın Onursal Genel Başkanı Abdullah KARACAN’ı   vefatının 1. yıl dönümünde saygı ve minnetle andık. 13 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirdiğimiz anma etkinlikleri kapsamında saat 11.00 ‘da Onursal Genel Başkanımız Abdullah KARACAN’ın Kocaeli Bağçeşme Mezarlığı’nda bulunan kabri ziyaret edildi.

 

Genel Başkanımız Alaaddin SARI geçmişten günümüze sendikal mücadelede hayatını kaybetmiş sendika liderleri için gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından yaptığı konuşmasında ‘’ Yiğidimiz, Onursal Genel Başkanımız Abdullah KARACAN hain bir saldırı neticesinde 1 yıl önce aramızdan ayrıldı. Ancak bu ayrılığı sadece fiziksel bir ayrılık olarak görüyoruz. Onun bıraktığı sancağı yere düşürmeyeceğiz. Dün elinden tuttuğu, babalık yaptığı insanların ona nasıl ihanet ettiğine hepimiz şahit olduk. Karacan, Lastik-İş Sendikasını kurumsal kimliğine kavuşturan ve sendikacılık anlayışının sadece sözleşmeden ibaret olmadığını gösteren bir başkandı. Başkanımızın öldürülmesi karanlık ve organize bir iştir.’’ ifadelerini kullandı.Ardından Onursal Genel Başkanımız Abdullah KARACAN’ın mezarı başında dualar edildi ve kabrine karanfiller bırakıldı.

 

Sendikamızın Kocaeli’de bulunan oteli TRYP BY WYNDHAM’da saat 17.00’da Onursal Genel Başkanımız Abdullah KARACAN anısına bir tören gerçekleştirildi. Törene Genel Başkanımız Alaaddin SARI ve Genel Merkez Yöneticilerimiz, Onursal Genel Başkanımız Abdullah KARACAN’ın ailesi ve sevenleri, Kocaeli merkezi ve yerel yöneticileri, İzmit Belediye Başkanı, Başiskele Kaymakamlığı, siyasi partilerin yetkilileri ve yöneticileri, sendikamızın örgütlü olduğu iş yerlerinin yöneticileri, sendika temsilcilerimiz ve sendikamızın üyesi olan yüzlerce işçi kardeşimiz katıldı.  

 

Onursal Genel Başkanımızın hayat hikayesini anlatan ve içinde mücadele arkadaşlarının, yakın dostlarının ve çok kıymet verdiği ailesinin röportajlarını da barındıran belgesel gösteriminin ardından ölümsüz Genel Başkanımız için Mevlid-i Şerif okutuldu. Yoğun bir katılımın olduğu anma programı ölümsüz Genel Başkan Abdullah KARACAN'ın anısına gözyaşları ve alkışlarla son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr