HABERLER
TEMSİLCİLER KURULU EĞİTİMİ

12.11.2019Sendikamızın iş yeri temsilcilerinden oluşan grupla sendikamızın oteli TRYP By Wyndham İzmit’te Temsilciler Kurulu Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim programının başlangıcında Sendikamızın Toplu Sözleşme ve Eğitim Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman tarafından ‘’Sendikal Yapı ve Organlar’’ sunumu yapıldı. Sunumda sendikal yapı ve organların amaç, ilke, görev ve genel hükümleri işlendi.

 

Programın kapanışında konuşan Genel Başkanımız Alaaddin Sarı, Türk sendikal hareketinin tek vücut olması gerektiğini, bu bitmeyen kavganın geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu, birlikte inandığımız sürece başaramayacağımız hiçbir şey olmadığını ifade etti. Ayrıca sözlerine ‘’ İş yerinde temsilcinin işçiyi savunmasıyla ilgili güç dengesi çok önemlidir ve sendikacılık ahde vefadır. ‘’ şeklinde devam etti. Lastik-İş Sendikasının güçlü, ilklere imza atan, kurumsal kimliği kazanmaya ve demokrasiden aldığı güce önem veren bir sendika olduğunu söyledi.

 

Menfur bir saldırı sonucu öldürülen Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın “Birliğinizi devam ettirin” sözünün öneminden bahsetti ve Abdullah Karacan’ın sendikamıza bıraktığı mirası koruyarak onun koyduğu hedef doğrultusunda Lastik-İş Sendikasını geleceğinin sendikası yapma yolunda ilerleyeceklerini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr