HABERLER
GOODYEAR İŞ YERLERİ 2. GRUP ÜYE ÖZEL EĞİTİMİ

07.12.2019 

Goodyear Adapazarı ve İzmit işyerlerinde çalışan üyelerimizle sendikamızın oteli TRYP By Wyndham İzmit’te Üye Özel Eğitimi gerçekleştirildi. Programın açılış konuşmasında Genel Başkanımız Alaaddin Sarı: ‘’Eğitim çalışmalarımızın ve toplantılarımızın amacı sadece toplu sözleşme süreci değil, Lastik-İş Sendikasının birlik ve bütünlüğünü sağlamaktır. Sendikamız bireysel olarak değil, Lastik-İş Sendikası olarak ön planda kalacaktır. Toplu sözleşmelerde kazanımlarımızla alakalı asla taviz vermeyeceğiz, satın alma gücümüzü koruyacağız ve asla geri adım atmayacağız.‘’ cümlelerini vurguladı.

 

Genel Başkanımız Alaaddin Sarı: ‘’ Lastik-İş Sendikası taşeronu yok eden bir sendika olarak 2003’te çıkan 4857 Sayılı İş Kanununda bulunan denkleştirme, telafi çalışması, çağrı üzerine çalışma hükümleri olmasına rağmen toplu sözleşmesine dahil etmeyerek ve özel istihdam bürolarını hiçbir toplu iş sözleşmesinde kabul etmeyerek ilkleri yapan bir sendika olmuştur. Rahmetli Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın vermiş olduğu sendikal mücadele çerçevesinde şu ana kadar kazanılmış olan haklarımızla, kurumsal kimliğimizle Lastik-İş Sendikasının bayrağını sımsıkı tutup ileriye taşıyacağız. Bu mirasa hep beraber sonuna kadar sahip çıkacak, özellikle toplu sözleşmelerimizle bayrağı sıkıca tutacak, asla bırakmayacak ve asla mücadelemizi durdurmayacak bakış açısına sahibiz. Bundan sonra da böyle olacaktır. Lastik-İş Sendikası bu mücadeleyi yaparken Türk sendikal hareketi içinde tek kalan bir sendikadır. Kökleri sağlam olan ve ayakları sağlam basan Lastik-İş Sendikasını asla deviremezler. Topyekün bir mücadele anlayışı içinde devam edeceğiz. Yarınlarımızı inşa etmek için kazanılmış haklarımızı müdafaa etmek zorundayız. Sendikal mücadelemizde kararlar alıyorsak lütfen buna yıkmadan, kırmadan, sesimizi duyuracak şekilde katılın. Lastik-İş Sendikasının yanında olduğunuzu işverene, bugüne kadar gösterdiğiniz gibi iradenizle göstermelisiniz.‘’ ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

 

Sendikamızın Toplu Sözleşme ve Eğitim Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman tarafından yapılan sunumda Enflasyon Ücret İlişkisi ve Hayat Pahalılığı, Toplu Pazarlığı Etkileyen Faktörler, Dünyada ve Türkiye’ de Lastik İşkolu Gelişme Eğilimleri ve Politikaları konuları ele alındı. Karşılıklı görüş alışverişi aktif şekilde sürdürülen eğitim toplantısı Goodyear işçilerinin coşkulu katılımlarına sahne oldu. Sendikamızın temel hak ve özgürlükler konusundaki kararlılığı ve Goodyear işçilerinin kazanılmış haklarına sahip çıkma direnci bir kez daha hissedildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr