HABERLER
LASTİK İŞKOLU TOPLANTISI

06.12.2019Sendikamızın yöneticileri ve temsilcileri lastik iş kolundaki genel durumu değerlendirmek üzere sendikamızın oteli TRYP By Wyndham İzmit’te bir araya geldi. Toplantıya sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Genel Sekreteri İhsan Malkoç, Genel Başkan Yardımcısı ve Toplu Sözleşme Daire Başkanı Ziya Ünal, Eğitim, Basın Yayın Dairesi Başkanı Salih Gür, Hukuk Dairesi Başkanı Ali Öztürk ve Örgütlenme Dairesi Başkanı Alperen Şakacı katıldı.

 

Toplantının açılışında Genel Başkanımız Alaaddin Sarı: ‘’Sendikal mücadelemizde siz temsilcilerimiz, üyelerimiz ve tüm şubelerimizle aynı dili konuşup, Lastik-İş Sendikasının ünvanını taşıdığımızın bilinciyle hareket edelim. Önemli bir dönemden geçiyoruz. Rahmetli Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın vermiş olduğu sendikal mücadele çerçevesinde şu ana kadar kazanılmış olan haklarımızla, kurumsal kimliğimizle, özellikle toplu sözleşmelerimizle, sendikamızın bayrağını sıkıca tutacak, asla bırakmayacak ve asla mücadelemizi durdurmayacak bakış açısına sahibiz. Bundan sonra da böyle olacaktır. Sendikamız bu mücadeleyi yaparken Türk sendikal hareketi içinde tek kalan bir sendikadır. Kökleri sağlam olan ve ayakları sağlam basan sendikamızı asla deviremezler.’’ ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasının devamında Genel Başkanımız Alaaddin Sarı: ‘’İnanıyorum ki bu toplu sözleşmeyi alnımızın akıyla bizim anlattığımız ölçülerde, hedeflediğimiz doğrultuda birlikte bitireceğiz. Lastik-İş Sendikasına güveniyorum demek, bizim masada daha da güçlü olmamız demektir. Sendikamıza, yönetimine, temsilcilerine, uzmanlarına, çalışanlarına en başta da kendimize güvenelim. Sendikamız bireysel olarak değil, Lastik-İş Sendikası olarak ön planda kalacaktır. Biz bu işi bitiririz arkadaşlar!  Birlikte yol alacağız, sonuna kadar var olacağız!’’ ifadelerini kullanarak konuşmasını coşkulu bir şekilde tamamladı.

 

Lastik iş kolu toplantısında, toplu iş sözleşmeleri politikaları ve güncel gelişmeler değerlendirildi. Gelecek dönemde savunulması gereken ilkeler ve temel toplu iş sözleşmeleri politikaları üzerinde duruldu. Toplantı sonrasında üyelerimize toplu sözleşme talep formları verildi. Bu çalışmaların en geç 1 hafta içinde tamamlanması ve toplu iş sözleşmesi teklifimizin işverenlere sunulmak üzere Lastik iş kolu için hazırlanması kararlaştırıldı.

 

 

 

 

 

 

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr