HABERLER
VIBRACOUSTIC VE TRISTONE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

15.12.2019Çerkezköy’de kurulu Vibracoustic ve Tristone işyerlerinde yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi hazırlıkları üyelerimizle yapılan toplantıyla başlatıldı. Çerkezköy Bölge Temsilciliği binasında yapılan toplantıya üye arkadaşlarımızın çoğunluğu katıldı. 15 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen toplantı yaklaşık üç saat sürdü.

 

Toplantıda genel olarak sendikal hedefler ve politikalar değerlendirildi. Türkiye’deki ekonomik ve sosyal gelişmeler üzerinde duruldu. Ayrıca ayrıntılı olarak Toplu İş Sözleşmesi maddeleri ele alındı, tek tek değerlendirildi ve karşı teklifler oluşturuldu. Ücret düzeyleri ve zam konusunda gelir dağılımı, enflasyon ve asgari ücret konularında yaşanan son gelişmeler değerlendirildi. Çalışanların satın alma gücünde ortaya çıkan evrilme göz önünde bulundurularak parasal, sosyal yardım ve ücret zammı teklifleri belirlendi. Toplantıda bütün üyelerimiz sendikamızın öngördüğü doğrultuda ve mücadele anlayışı içinde hareket ederek birlik ve dayanışmalarını koruyarak en iyi sonucu almaya çalışılması gerektiği konusunda ortak eğilimlerini belirtti.

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr