HABERLER
Gebze Şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu Toplandı

13.05.200818.05.2008 tarihinde Gebze şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu toplandı. Dünya ve Türkiye’deki sendikal sorunların irdelendiği kurula Lastik-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın yanı sıra diğer sendikalardan gelen konuklarımız ve diğer şubelerimiz de katıldı. Genel Başkanımız Abdullah KARACAN konuşmasında, çalışma yaşamında kaybettiğimiz işçi kardeşlerimize değinerek sözlerine başladı, “2008 yılı, biz işçiler için acı gelişmelerin yaşandığı olaylarla başladı. Ülkemizdeki kayıt dışı ekonominin ve örgütsüz çalışma ortamının bir sonucu olarak, 30’a yakın işçi kardeşimizi Davutpaşa’daki kayıt dışı işyerlerinde yaşanan iş kazalarıyla kaybettik. Bu yetmezmiş gibi, hemen yanı başımızda Tuzla’da, tersane işçileri iş kazalarında can verdi. Hala her gün birer birer işçi kardeşlerimizi kaybediyoruz.”

“…İstanbul’da 30’a yakın işçinin bir ay içinde öldüğü cinayet gibi iş kazaları göstermiştir ki bugün ülkemizin esnek ve piyasaya terk edilen bir sözde sosyal güvenlik sistemine değil, yeterli güvencelerle donatılmış gerçek bir sosyal güvenlik sistemine ihtiyacı vardır. Ortaya çıkan cinayetlerin temel nedeni, kayıt dışı işyeri, sigortasız işçi ve denetimsiz çalışma ilişkileridir. Bu koşulları sürekli hale getirecek ideolojiler savunularak, iş kazalarının arkasından dökülen gözyaşlarının inandırıcı olması beklenemez.”
Karacan, konuşmasının sonunda ise, “Lastik-İş’in Gebze Şubesi’nin 8. Olağan Genel Kurulu’na başarılar diliyorum. Bu Genel Kurul’un büyük bir olgunluk içinde geçeceğini biliyorum. Tüm arkadaşlarımın taşıdıkları sendikal sorumluluğun bilinci içinde davranacağına inanıyor, sizleri yeniden en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.  110 delegenin oy kullandığı oylama sonucunda Ziya Ünal başkan seçildi.
 
 
 
     
                                     
 
 
 
 
 
                                  
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr