HABERLER
Lastik İşçisi ''Olmaz'' Dedi

22.02.2012 

Sendikamız ile lastik işverenleri arasında süren Toplu İş Sözleşmesi beşinci oturumu ile ilgili olan Demokrat Kocaeli Gazetesinin haberi aşağıda yer almaktadır.

 

Lastik-İş Masadan Kalktı

 
Lastik-İş Sendikası ve Pirelli, Goodyear, Brisa işverenleri arasında süren ve 4 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde ipler koptu. İşveren temsilcilerinin 3,4 lük teklifi’nin üzerine yeni teklif getirmeyince sendika masadan kalktı.

Lastik-İş Sendikasının örgütlü olduğu Goodyear, Pirelli ve Brisa’da çalışan yaklaşık 4 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin beşinci oturumunda Lastik-İş sendikası masadan kalktı. Derbent Uygulama otelinde saat 14.00 de başlayan toplantı 15 dakika sürdü.Lastik-İş sendikası'nın örgütlü olduğu iş yerlerini ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde üçüncü oturumda yaşanan kriz, beşinci oturumda da devam etti.İşveren temsilcilerinin dördüncü oturumda verdiği 3,4 oranındaki zam teklifinin kabul edilmemesi üzerine yeni bir teklif getirilmesini bekleyen sendika, işverenin yeni teklif getirmemesi üzerine tepki gösterdi. İşveren temsilcileri, sendika yöneticilerine kalan 27 madde üzerinde ilerleme sağlanamayacağını belirtmesi üzerine Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan sert tepki gösterdi.

 
Masayı Terk Ettiler
 
Toplantı salonunda tartışma seslerinin yükseldiği görüşmelerde işveren temsilcilerinin yeni teklif vermemesi üzerine sendika temsilcileri ve yöneticileri işverenleri alkışlayarak protesto etti ve toplantı salonunu terk ettiler. Toplantı çıkışında açıklama yapan Genel Başkan Abdullah Karacan, işveren temsilcilerinin kendilerini tahrik eden konuşmalar yaptıklarını kaydetti. İşverenlerin ve hükümetin çalışma yaşamı üzerinde yaptıkları baskıları net bir şekilde bildiklerini dile getirdiğini söyleyen Karacan, “ Biz masada bu şartlarda yeni bir teklif getirilmeden, teklifimizi geri çekmeyeceğimizi belirterek masadan kalktık” dedi.
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr