HABERLER
Pirelli İşçilerine Eğitim

02.03.2012Pirelli işyerinde çalışan sendikamıza üye 200 işçi ile sendikamızın genel merkezinde 2 Mart 2012 tarihinde bir eğitim çalışması gerçekleştirildi.

 
Sendikamızın Abdullah Karacan Toplantı Salonunda yapılan eğitimde, dünyada ve ülkemizde çalışma yaşamında ortaya çıkan gelişmeler ile sendikamızın tarihsel gelişimi ve Toplu Sözleşme Politikaları konuları ele alındı. Eğitime Genel Başkanımız Abdullah Karacan ‘da katılarak üyelerimiz ile görüş alışverişinde bulundu. Oldukça coşkulu geçen ve üyelerimizin aktif bir biçimde katıldığı eğitim çalışması yaklaşık 4 saat sürdü.
 
 

- Genel Başkanımız Karacan toplantıda yaptığı konuşmada, ülkemizdeki çalışanları ilgilendiren sorunlar ve uygulamalar üzerinde durarak Lastik-İş Sendikasının temel hak ve özgürlükleri koruma ve geliştirmeye dayalı sendikal politikasını anlattı. Güncel yaşamdan örneklerle zenginleştirdiği konuşmasında Karacan sendikamızın son 10 yıllık sürecini de kısaca anlattı. Gerek örgütlenme ve üye sayısı, gerekse maddi altyapı açısından sendikamızın yaşadığı gelişmeleri üyelerimizle paylaşan Genel Başkanımız sürdürülmekte olan Lastik Toplu Sözleşmelerine de değindi. Belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için sonuna dek mücadelemizi sürdüreceğimizi belirterek dayandığımız temel gücün üyelerimizin kararlılığı olduğunu söyledi.Sahip olduğumuz örgütsel gücü ve temel haklarımızı gerçekçi talepler oluşturup savunarak geliştirebileceğimizi vurgulayan Genel Başkanımız tüm üyelerimize büyük bir güven duyduğunu belirterek konuşmasına son verdi.

 
Sendikamızın Toplu Sözleşme ve Eğitim Dairesi Müdürü Üzeyir Ataman’da Eğitim çalışmasında Türkiye de Çalışma Yaşamı ve Lastik İş Kolunda Gelişmeler konulu bir sunum yaptı.
 

Sunumda, 4857 sayılı iş yasasının çıkarılmasından başlayarak yaşanan sendikal ve toplumsal süreç değerlendirildi. Lastik Toplu Sözleşmelerinin son 10 yıllık gelişimi ele alındı. Önümüzdeki süreçte gündemde bulunan Ulusal İstihdam Stratejisi ile Sendikalar ve Toplu Sözleşme yasalarında yapılması öngürülen değişiklikler değerlendirildi.

      
   
       
                   
         

Eğitime katılan üyelerimiz adına Alparslan Gül Genel Başkanımız Abdullah Karacan'a çiçek verdi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr