HABERLER
Lastik İşçisine Yıldızlı Tesis

28.03.2012Demokrat Kocaeli Gazetesinde çıkan sosyal tesisimizle alakalı haber aşağıda yer almaktadır...Lastik İşçisine Yıldızlı Tesis


Lastik-İş Sendikası’nın üyelerine sosyal alanda da hizmet vermek için yapımına başladığı sosyal tesisler hızla yükseliyor. Genel başkan Karacan, sadece işçilere değil, tüm kentte hizmet verecek tesislerde önceki gün incelemelerde bulundu.

LASTİK-İş Sendikası’nın eski Gölcük yolunun sahil kısmında bulunan 15 dönümlük alanda yapına başladığı sosyal tesisler yaz aylarında bitirilecek. İçinde 5 ayrı noktada aynı anda düğün yapılabilecek mekanların oluşturulduğu alan Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 yıllığına sendikaya kiralandı. Kentin en büyük konferans salonunun da inşa edildiği tesis, önümüzdeki dönemde yapılacak Uluslararası Lastik Kongresi’ne de ev sahipliği yapacak. Tesisleri gezen Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, tesislerin üyelerinin yanı sıra tüm İzmit halkına açık olduğunu vurguladı.
 
KOCAELİ’DE BİR İLK


Lastik-İş Sendikası’nın eski Gölcük yolunun sahil bölümündeki Villam Restoran’ın da içinde bulunduğu alanda yaptırdığı sosyal tesislerin yapım çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Yapılan tesisler Kocaeli’nin işçi kenti olmasına rağmen ilk kez bir sendikanın üyelerinin sosyal yaşamını kolaylaştırmak amacı ile yapılan bir mekan olacak. Yaz aylarında tamamlanarak hizmete girmesi beklenen tesislerde iki ayrı noktada kır düğünü yapılacak alan oluşturulurken, bir düğün salonu, bir restoran ve kongre salonu bulunacak. Restoran ve kongre salonu mevcut binaların restorasyonu ile yapılırken, düğün salonu ve kış bahçesi alanı ise yeni yapıldı.
 
400 KİŞİLİK KONGRE SALONU


Özellikle sendikanın üyesi olan işçilerin daha uygun koşullarda yararlanacağı tesisler halka da açık olacak. 400 kişilik kongre salonu tüm kurum ve kuruluşların çalışmalarını yapacağı büyüklükte ve imkanlara sahip. Tüm ayrıntıların düşünüldüğü tesislerde, mescit, çocuk bahçesi, botanik havuzu da bulunuyor. Sendikanın büyük bir emekle sosyal tesisleri yaptırdığını söyleyen Karacan, tesislerin bitmesinin ardından Uluslararası Lastik Kongresi’ni Kocaeli’de yapmayı hedeflediklerini belirtti. Tesislerde çalışmaların hızla sürdüğünü belirten Karacan, çalışmaların bitmesi ile kentin bölgenin en güzel mekanına kavuşacağını kaydetti.
 
VATANDAŞ DA FAYDALANACAK


Tüm hakla açık olacak tesislerde, sabah kahvaltısından, nezih bir akşam yemeğine, terasta çay keyfinden, yeşillikler arasında keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin uğrak yeri olması bekleniyor. Sadece Lastik-İş üyelerine değil, tüm vatandaşlara hizmet verecek olan tesisler özel işletmeciler tarafından işletilecek. İnşaat çalışmalarında sona gelinen tesislerde binaların iç kısımlarının tadilatları ve çevre düzenlemeleri yapılmaya başlanacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr