HABERLER
Lastikte Son Pazarlık

16.04.2012Özgür Kocaeli Gazetesi/16.04.2012

İlimizde bulunan Goodyear, Brisa ve Pirelli lastik fabrikalarında çalışan 4 bin civarındaki işçi adına  Lastik-İş sendikası ile işverenler arasında aylardır devam eden yeni dönem toplu sözleşme pazarlığının kaderi belli olacak. Sendika yöneticileri ve işveren temsilcileri saat 10.00’da Derbent’teki KOÜ Uygulama Oteli’nde bir kez daha masaya oturacaklar.

 
ANLAŞMA YOKSA GREV VAR

Ocak 2012’den geçerli olacak yeni toplu sözleşme ile ilgili pazarlıkta, ücret artış oranı ikinci plana kamış görünüyor. Lastik-İş Sendikası,  “İşe giriş ücreti” ve “Özel emeklilik sigortası” konularında ısrar ediyor. Taraflar bugünkü görüşmede de anlaşamazlarsa, Lastik-İş Genel Başkanı Karacan, yarın  sabah üç büyük lastik fabrikasında grev kararlarını  asacak. Karacan, “Greve başlamak için 60 günlük süreyi bekemeyiz. Bir hafta, en geç 10 gün içinde grev başlar” dedi. Ancak Karacan, ilk tercihlerinin grev olmadığını da özellikle belirterek, “Bu fabrikaların, ülkemiz ve bölgemiz için önemini biliyoruz. Lastik işçisi, taleplerinin karşılanmaması halinde  greve bir bütün halinde çıkacaktır ve uzun süre de dayanabilir. Biz,  greve gerek kalmadan anlaşmanın sağlanmasından yanayız” şeklinde konuştu.
 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr