HABERLER
Lastik-İş'te Bereketli Açılış

21.05.2012Lastik-İş Sendikası Kocaeli Sosyal Tesislerinin açılışı konusunda basında çıkan haberler...

Lastik-İş’te Bereketli Açılış
21.05.2012/Özgür Kocaeli Gazetesi

Lastik-İş'in Sosyal Tesisleri Görkemli Törenle Hizmete Açıldı

"Sırada İşçi İçin Hastane, Okul Var"
Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan büyük rüyasını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği Eski Gölcük Yolu Üzeri deniz kenarındaki görkemli Lastik-İş Sosyal Tesisleri, önceki akşam törenle hizmete açıldı.

BU İŞÇİ HERŞEYE LAYIK
Lastik işçileri kendi tesislerinin açılış törenine aileleriyle katıldılar. Sevgi çemberi içinde kalan Genel Başkan Karacan "Hayatımın mutlu günlerinden birini yaşıyorum. Siz emeği ile çocuklarının karnını doyuran işçiler, herşeyin en iyisine layıksınız. Gerekli yer tahsisleri yapılırsa, lastik işçileri için hastane, okul ve otel de yapacağız." dedi. Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu'da "Karacan yüreği de beyni de güzel, dürüst ve çalışkan bir insan. Burayı Lastik-İş'e tahsis ettiğimiz için çok mutluyum. Ortaya çok güzel bir tesis çıktı." dedi.

Lastik-İş sendikası Genel Merkezi’nin, Eski Gölcük Yolu üzerinde, deniz kenarında yaptırdığı İzmit’te benzeri bulunmayan Sosyal Tesisleri, önceki akşam düzenlenen törenle hizmete açıldı. Çok şiddetli yağmur altında gerçekleşen açılış töreninde Lastik-İş üyesi işçiler, bu önemli projeyi gerçekleştiren Genel Başkan Abdullah karacan7ı tezahüratları ile onurlandırdı.
 
İzmit, önceki akşam çok güzel, çok özel, çok fonksiyonel bir tesise kavuştu. Lastik-İş Sendikası genel merkezinin ilimizdeki üyeleri için Eski Gölcük yolu üzerinde, deniz kenarında Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda yaptığı, kısa sürede tamamlanan Sosyal Tesis Kompleksi, şiddetli yağışa rağmen görkemli bir törenle hizmete açıldı.
 
Geçmişte Vinsan Şantiyesi olarak kullanılan arazinin bir bölümünde  kurulan sosyal tesisin açılışı,  çok şiddetli yağış nedeniyle bir ara tehlikeye düştü. Açılış töreninin ertelenmesi  düşünüldü. Ama Lastik-İş üyesi işçiler büyük heyecanla, ailelerini de alarak gelmiş, il protokolü de  bir şekilde tören alanına ulaşmıştı. Bu nedenle, hava muhalefetine rağmen tören ertelenmedi.
 
Lastik-İş sosyal tesislerinin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, şunları söyledi:
 
“- İnsanın yüreği ve gönlü zengin olduğu zaman yapılmayacak iş yoktur. Lastik-İş Genel başkanı Abdullah Karacan  yüreği de, beyni de güzel  dürüst ve çalışkan bir insan.  2007 yılında bu konuyu bize getirdi.Nereyi isterse verebileceğimizi söyledik. Bir süre üzerinde çalıştık, bu araziyi uygun bulduk. İzmit’e çok yakışan, çok güzel bir eser ortaya çıktı. Hala eksiklerimiz var. Ama güzel insanlar için bizler de güzel işler yapmaya çalışıyoruz.”
 
Lastik-İş Sosyal tesislerinin açılış törenine  AKP İl Başkanı Civelek, İzmit, Kartepe Belediye Başkanları,  Disk  Genel Başkanı Erol Ekici,  Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya,  Goodyear,  Pireli, Brisa  üst düzey yöneticileri ile, Lastik-İş üyeleri aileleri ile birlikte katıldılar. Büyükşehir Belediyesi Bandosunun çaldığı İstiklal marşı ile başlayan tören boyunca lastik işçileri  attıkları sloganlarla Genel Başkan Karacan7a bağlılıklarını, sevgileri ortaya koyup, Karacan’ı onurlandırdılar.  Genel Başkan Karacan çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:
 
Bugün, hem benim, hem lastik işçilerim için çok önemli bir gün. Bugün çok özel bir gün. Bu yağmura rağmen işçi arkadaşlarımızın  aileleri ile törene katılmaları bana büyük onur verdi.  Bize güvenip, bu tesis için bu alanı tahsis eden  Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu ağabeyliğini ve dostluğunu lastik işçisi unutmayacaktır.Fabrika yöneticilerimize, bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sendikamızın 63 yıllık tarihinde, ben de  27 yıldan beri aktif rol alıyorum. Hayallerimizi gerçekleştiriyoruz. Yer gösterirlerse, bundan sonraki hedefimiz İşçi Hastanesi yapmak. Siz işçiler, emeklerinizi  satıyor, çocuklarınıza helal lokma götürüyorsunuz. Size hizmet etmek çok büyük bir onurdur. Şimdilik hayal gibi görünen hastaneyi, okulu ve oteli de gerçekleştireceğiz. “
 
BAŞKAN, OĞLUNUN DÜĞÜNÜNÜ BU TESİSTE YAPACAK
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Lastik-İş Sendikası Sosyal tesislerinin açılışında yaptığı konuşmada, bekar olan oğlunun 14 Temmuz’daki düğünü bu tesiste yapacağını söyledi, “O gün Başbakanımız da İzmit’te bu düğünde olacak. Bugün burada olan herkesi, şimdiden oğlumun düğününe davet ediyorum” dedi.
 
Lastik-İş Sosyal tesislerinde aynı anda 5 düğün veya toplantı yapılabilecek. Lastik-İş Sendikasının işleteceği tesiste, 70 kişi çalışacak.TESİSİN GİRİŞİ
Eski Gölcük Yolu kenarında, Eski Vinsan şantiyesinin bir bölümünde kurulan ve İzmit'te benzeri bulunmayan tesisin ana giriş bölümü.


KATILIM BÜYÜKTÜ
Lastik-İş Sendikası Sosyal Tesislerinin açılış töreni saatinde çok şiddetli yağış vardı. Buna rağmen törene katılım hayli fazla oldu.

İŞÇİLERDEN BÜYÜK DESTEK
Törene katılan Lastik-İş üyesi işçiler Başkan Karacan'ı tezavhüratları ile sevgi yumağı içine aldılar.


ÇOK MUTLUYDULAR
Lastik-İş üyelerinin büyük bölümü, açılış törenine ailece katıldı. Hepsinin yüzünde mutluluk ve böyle bir tesise kavuşmuş olmanın gurur vardı.

 
AİLESİYLE BİRLİKTE
Önceki akşam sosyal tesislerin açılışında mutluluğunu gizleyemeyen Genel Başkan Abdullah Karacan, törene eşi Tülay Hanım, kızları Ebru, Esra, Büşra ve Tuğba ile birlikte katıldı.
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr