HABERLER
Sendikamızın Kocaeli Sosyal Tesisleri Hizmete Açıldı

19.05.2012Sendikamız tarafından Kocaeli’nde yaklaşık 15 dönümlük bir alanda inşa edilen ve sosyal faaliyetler için kullanıma uygun sosyal tesislerimiz 19 Mayıs 2012 günü törenle açıldı. Törene Türkiye’den ve Koaceli’nden resmi ve özel kuruluşların yetkilileri ile kalabalık ve coşkulu bir üye topluluğu katıldı. Sendikamızın üyeleri tören boyunca Genel Başkanımız Abdullah Karacan’a sevgilerini ve övünçlerini belirten gösteriler yaptılar.

Çok şiddetli bir yağmur altında gerçekleştirilmesine karşılık törene büyük bir katılım oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere Kocaeli’nin ilçe Belediye Başkanları, resmi yetkililer, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici ve DİSK Yönetim Kurulu üyeleri, sendikaların yöneticileri, sendikamızın örgütlü bulunduğu işyerlerinin yöneticileri, sosyal tesisin yapımında mimarlık ve mühendislik hizmetlerini gerçekleştiren yetkililer ile siyasal parti temsilcilerinin katıldığı geniş bir yelpaze törende yer aldı. Kocaeli halkı ile üyelerimizin de aileleriyle birlikte katıldığı açılış töreni büyük bir coşku içinde yaşandı.

Tören için yola çıkan birçok kişi ise hayatı felç eden ve yolların tıkanmasına yol açan şiddetli yağmur nedeniyle törene yetişemedi. Buna karşılık yine de tören alanında binlerce insanın yer aldığı görüldü. Bu durum sendikamızın sosyal tesisinin sadece sendikal faaliyet için değil bölge içinde ne kadar büyük bir gereklilik olduğunu ortaya çıkarmış bulunuyor.

Törende bir konuşma yapan sendikamızın Genel Başkanı Abdullah Karacan, sosyal tesisin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunan herkese teşekkürlerini sunduktan sonra “11 yıl önce sosyal tesisin açılışını yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bize fırsat verilirse ve imkanlar sunulursa işçi hastanesini de yapacağıma söz veriyorum.” dedi. Üyelerimizin coşkulu tezavhüratları ile sık sık kesilen konuşmasında Karacan, sendikamızın bugün ulaştığı gelişme düzeyini ve geleceğe ilişkin projelerini anlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da konuşmasında “Karacan’ın dürüst, çalışkan, pozitif enerji dolu ve bütün varlığıyla emekçinin yanında duran bir insan olduğunu belirterek, tesisin başta lastik işçisi olmak üzere tüm kente hizmet vereceğini ifade etti.

Genel başkanımız karacan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’na tesisin gerçekleştirilmesine olan katkılarından dolayı konuşmasının sonrasında çiçek verdi.

Açılış töreni konuşmaların ardından davetlilere sunulan ikramlarla ve çocuklar için gerçekleştirilen eğlencelerle devam etti.

,
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr