HABERLER
Yağmura Rağmen Yoğun Katılım/Lastik-İş'in Onur Günü

21.05.2012Lastik-İş Kocaeli Tesisleri açılışı ile ilgili basında çıkan haberler...

Çağdaş Kocaeli Gazetesi/21.05.2012

YAĞMURA RAĞMEN YOĞUN KATILIM


Lastik-İş Sendikası’nın eski Gölcük Yolu üzerinde 15 dönümlük alan üzerinde yaptırdığı sosyal tesislerin açılışı dün sağanak yağmura rağmen gerçekleştirildi. Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan "Bize fırsat verilirse, faydalı olacağımızı düşünenler yer sunarsa işçi hastanesini de yapacağıma söz veriyorum” açıklamasında bulundu.

Lastik-İş Sendikası’nın eski Gölcük Yolu üzerinde 15 dönümlük alan üzerinde yaptırdığı sosyal tesislerin açılışı dün gerçekleştirildi. Yağmura rağmen yapılan açılış törenine Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, DİSK Genel Başkanı Yardımcısı İsmail Yurtsever, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Brisa, Pirelli ve Goodyear temsilcileri ve çok sayıda işçi katıldı.Karacan, tesisleri 8 yıllığına kiralayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na çiçek takdim etti.

Lastik-İş Sendikası'nın eski Gölcük Yolunun sahil bölümündeki Villam Restoranın'da içinde bulunduğu alanda yaptırdığı sosyal tesis Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 yıllığına sendikaya kiralandı.

'8 YILLIK KİRALANDI'
Lastik-İş Sendikası’nın eski Gölcük yolunun sahil bölümündeki Villam Restoran’ın da içinde bulunduğu alanda yaptırdığı sosyal tesis, 14 dönümlük bir alanda kurulu. İçinde 5 ayrı noktada aynı anda düğün yapılabilecek mekanların oluşturulduğu alan Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 yıllığına sendikaya kiralandı. Tesis, 400 kişilik kongre salonu tüm kurum ve kuruluşların çalışmalarını yapacağı büyüklükte ve imkanlara sahip. Tüm ayrıntıların düşünüldüğü tesislerde, mescit, çocuk bahçesi, botanik havuzu da bulunuyor. Sadece Lastik-İş üyelerine değil, tüm vatandaşlara hizmet verecek olan tesisler özel işletmeciler tarafından işletilecek.


İşçiler, Genel Başkanlarına büyük ilgi gösterdi.


'İŞÇİ HASTANESİ SÖZÜ'
Lastik-İş Sendikası’nın üyelerine sosyal alanda da hizmet vermek için yapılan tesislerin açılışına sendika üyelerinin katılımı yoğun oldu. Her zaman olduğu gibi Lastik işçisinin büyük ilgisi ile karşılaşan Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, heyecanlı ve gurur verici bir gün yaşadıklarını söyledi. Yağmura rağmen karşısında yaklaşık 4 bin kişiyi görmenin kendisine gurur verdiğini ifade eden Karacan, “Bize güvenerek, tesisin kazanılmasında emeği geçen başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. Karacan, Karaosmanoğlu’nun verdiği desteği, Lastik işçisinin hiçbir zaman unutmayacağını söyledi. 11 yıl önce sözünü verdiği sosyal tesisin açılışını yapmanın kendisini gururlandırdığını ifade eden Karacan, “Bize fırsat verilirse, faydalı olacağımızı düşünenler yer sunarsa işçi hastanesini de yapacağıma söz veriyorum” açıklamasında bulundu.Açılış kurdelesini, Karacan, Karaosmanoğlu, Nevzat Doğan ve Mahmut Civelek kesti.
Lastik-İş Sendikası Başkanı Genel Başkan Abdullah Karacan işçiye "İşçi Hastanesi" sözü verdi.

'SLOGANLARLA KONUŞTU'
Karacan’ın konuşmasının ardından işçilerin “İşçi başkan el ele daha güzel günlere” sloganlarıyla kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karacan’a övgüler yağdırdı. Karacan’ın dürüst, çalışkan, pozitif enerji dolu ve emekçinin yanında duran bir insan olduğunu söyleyen Karaosmanoğlu, tesisin başta Lastik işçisi olmak üzere tüm kente hizmet vereceğini ifade etti. “Karacan gibi adam gibi adamın ve ekibinin hizmetinde olmaktan onur duyuyorum” diyen Karaosmanoğlu, 14 Temmuz’da oğlunun düğününü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla bu tesislerde yapacağını söyledi. Karaosmanoğlu, “Başka bir yere söz vermeyin, hepiniz davetlimsiniz” dedi.

 

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr